A húsvét dacára sem maradtunk sportcsemege nélkül, hiszen az élvonalbeli férfi kosárlabda bajnokság középszakaszában találkozott az Egis Körmend és a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely a Rába-parti városkában. Mindkét együttes kedvező előjelekkel várta a mérkőzést, így nagy reményekkel érkeztek a szurkolók a városi sportcsarnokba.

Vasi rangadó lévén zsúfolásig megtelt a létesítmény, így a játékosok igazi katlanban mérkőzhettek meg. Jól kezdett a Körmend, Németh duplájával már 6-0 volt a piros-feketék előnye, aztán begyújtotta a rakétákat a Falco is. Váradi vezetésével igazi triplaesőt hintett a szombathelyi együttes, ezzel pedig a negyed közepén már a vezetést is átvették.

Curry és Ferencz trojka-párharca után lépéselőnybe került a házigazda. Ráadásul a Falco támadójátéka és védekezése már koránt sem volt olyan acélos, mint korábban. Reddic látványos zsákolásával próbált közelíteni a vendég együttes, azonban jött Price és Bradford, ketten pedig nemcsak tüzeltek, hanem jól céloztak is. A szünetre ennek köszönhetően 11 pontos volt a Körmend előnye.

A szünet után is döcögött a Falco szekere, miközben a hazaiak könnyed kosarakkal növelték a különbséget. Ferencz kétszer is betalált kintről, a vendégek pedig csak Reddic pontjainak köszönhetően tudták valamelyest tartani a lépést. Aztán Curry és Perl is elkapta a fonalat, ennek eredményeként a harmadik negyed végére tíz pont alá olvadt a piros-feketék fórja. Izgalmas percek vártak a szurkolókra.

Az utolsó felvonást a Falco kezdte jobban. Több ízben is a -4 pontért támadhattak, azonban nem sikerült átlépniük a saját árnyékukon. Ezzel szemben a körmendi kosarasok nem kockáztattak feleslegesen. Ferencz tiszta helyzetből talált be kintről, Csorvási és Delas pedig a palánk alól gyűjtögette pontjait. Gasper Okorn jókor kért időt, úgy tűnt, hogy a Körmend végleg eldönti a találkozót.

Govens azonban remek triplát dobott, majd Bruinsma zsákolásával ismét öt pontra zárkózott a Falco. A meglepetés azonban elmaradt, hiszen Price könnyű duplával zárta le a találkozót. Govens újabb triplakísérlete már kimaradt, így az utolsó másodpercekben már nem is erőltették a csapatok a játékot. Egy remek mérkőzésen aratott győzelmet a Körmend, amely tovább növelte előnyét a Szolnokkal szemben. Az Olaj ugyanis a legutóbbi játéknapon kikapott a Jászberény otthonában is.

Egis Körmend – Falco-Vulcano Energia KC 95-88 (24-20, 26-19, 22-25, 23-24)

Körmend: Németh 7/3, Price 22/6, Bradford 6, Hammonds 7/3, Delas 14.
Csere: Ferencz 15/15, Csorvási 12, Thames 12/3.
Vezetőedző: Matthias Zollner

Falco: Váradi 12/6, Govens 7/3, Curry 14/6, Bruinsma 20/6, Tóth N. -.
Csere: Reddic 24, Perl 9/3, Balmazovic 2, Bíró O. -.
Vezetőedző: Gasper Okorn