A magyar szövetség honlapjának tájékoztatása szerint az iráni csapat hét ponttal nyerte meg az első negyedet, és a magyarok a félidőre egy pontra csökkentették ugyan a hátrányukat, a harmadik, majd a negyedik felvonásban is alulmaradtak.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
KRÉTA
Irán–Magyarország 90–82 (24–17, 16–22, 27–22, 23–21)
Íráklió, 30 néző. V: Koromilasz, Halampalakisz, Malamasz (görögök)

IRÁN: Jakhali 12/6, Jamsidi 28/6, Nihah-Bahrami 2, Hasszanzadeh 2, Haddadi 14. Csere: Masajehi 10, Geramipoor 9, Zanganeh 3, Rostampur 9/3, Hosszanzadeh, Mirzaei 1 Szövetségi kapitány: Mehran Sahintab

MAGYARORSZÁG: Váradi 18/12, Benke 3, Ferencz 12/12, Eilingsfeld 14/6, Horti. Csere: Keller 12/3, Golomán 9/3, Perl 9, Filipovity, Pongó M. 5/3. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan

Az eredmény alakulása.
2. perc: 4–0. 4. p.: 8–13. 7. p.: 19–13. 12. p.: 29–19. 15. p.: 35–25. 17. p.: 35–31. 20. p.: 40–39. 21. p.: 42–44. 23. p.: 49–49. 26. p.: 51–55. 28. p.: 60–55. 31. p.: 69–61. 35. p.: 72–73. 36. p.: 80–75. 39. p.: 88–80
Kipontozódott: Golomán (35. p.), Ferencz (37. p.)
Kiállítva: Haddadi (34. p.)

MESTERMÉRLEG
Ivkovics Sztojan: – Jól játszottunk, de azért furcsa, hogy egészen máshol van a faulthatár egy ilyen tornán, mint amit megszoktunk. A kezünkben volt a győzelem, öt perccel a vége előtt fordítottunk, de a vége nem sikerült. Egyáltalán nem foglalkozunk a vereségekkel, dolgozunk tovább, s jövő héten megyünk Németországba egy újabb viadalra, amelyen újra világbajnoki résztvevőkkel mérkőzünk. Tanulunk ezekből a meccsekből is, nem kedvetlenedünk el.

Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese – amely pénteken a görögökkel szemben maradt alul 83–59-re – a folytatásban Hamburgba utazik, ahol erős ellenfelekkel (Németország, Lengyelország, Csehország) szemben készülhet az Európa-bajnoki selejtezőkre.

A magyar válogatott az Eb-selejtezőkön Ausztriával, Ukrajnával és Szlovéniával került egy csoportba, amelyből az első három együttes kvalifikálja magát a Németországban, Olaszországban, Csehországban és Grúziában sorra kerülő kontinensviadalra.

A selejtezőben három kört rendeznek, jövőre kettőt – február 17-25., illetve november 23. és december 1. között –, míg a zárásra 2021. február 15-23. között kerül sor.