A tegnap este folyamán eldőlt, hogy melyik együttessel játssza majd a döntőt Franciaország vasárnap, hisz Anglia és Horvátország összecsapásán a fináléba kerülés volt a tét.

Anglia eddig Panamát, Tunéziát és Svédországot tudta legyőzni a világbajnokságon, míg a horvátok meggyőző teljesítményt nyújtottak a csoportban, ám a kieséses szakaszban előbb a dánok, majd Oroszország ellen is hosszabbítás után jutottak tovább.

Horvátország története során először fog vb-döntőt játszani. Fotó: AFP

Ahogy azt előzetesen már megírtuk, a britek a legtöbb veszélyt és a góljaik többségét pontrúgások után hozták össze, és nem is kellett sokat várni itt sem egy szabadrúgás gólra, Kieran Trippier csavarta be a labdát a horvát sorfal felett az 5. percben.

A folytatásban Harry Kane és Lingard is növelhette volna az angol előnyt, ám túl sok minden nem történt az első játékrészben, így 1 gólos brit előnnyel mentek pihenőre a felek.

Horvátországnak muszáj volt valamin változtatni, de Zlatko Dalić nem cserélt (egyébként vezetőedző az összes cseréjét a 2×15 perces hosszabbítás során használta ki).

Ha csere nem is, de stílus váltás történt, hisz a korábbiakban megszokott támadó szellemű játékot bemutatva érkeztek ki a második etapra, ami egyébként várható is volt, hisz minden mérkőzésükön volt jó és rossz periódusuk, ám ez a kettősség egyelőre nem ütött vissza.

A nyomás aztán 68. percben érett góllá, a félig sérült Vrsaljko beadását Perisic továbbította Pickford kapujába.

Ezután több meccslabdája is akadt a horvátoknak, egy ízben Perisic a kapufát is eltalálta, de több gól nem született a rendes játékidőben.

A hosszabbítás első félidejében Mario Mandzukic megszerezhette volna a vezetést horvátoknak, ám Pickford remek érzékkel mozdult ki a kapujából.

A 109. percben azonban egy hatalmas angol védelmi hibát követően már nem hibázott a Juventus játékosa, és góljával belőtte Horvátországot történetének első világbajnoki döntőjébe.

Mandzukic második ziccerét már kegyetlenül kihasználta. Fotó: Sportsnet

Az angolok rettentően csalódottak voltak a kiesés után, ám a szurkolók mind a csapatot, mind pedig Gareth Southgate-t tapssal köszöntötték a mérkőzés után.

Csalódott angolok. Fotó: Evening Standard