Fontos mérkőzés várt az Egis Körmend együttesére, hiszen a bajnoki tabella második helyén álló piros-feketék mögött meglehetősen sűrű a mezőny. A Jászberény és a Falco is esélyes arra, hogy megkaparintsa az ezüstérmes pozíciót. Így mindenképpen győzelemre kellett játszania Matthias Zollner legénységének.

Ennek ellenére nagyon rossz felfogásban pattogtatott a Körmend az első negyedben. Tiszta dobóhelyzeteket rontottak, a védekezésük pedig átjáróház volt. Hiába cserélte játékosait a vendégek mestere vagy épp kért időt, gyorsan meglépett a Sopron és a megszerzett előnyét jól őrizte. Tíz perc játék után megérdemelten vezettek 15 ponttal Dénesék.

A folytatásban próbálta rendezni sorait a vasi együttes. Thames kezdte a pontgyártást, de ekkor már mindkét együttes rosszul célzott. Mindkét együttes apró pici hibákat követett el, így hol az egyik, hol a másik szurkolótábor foghatta a fejét. Lemar és Warner párosa pedig gondoskodott arról, hogy a Körmend ne tudjon tíz ponton belülre kerülni a nagyszünetre.

A fordulás után sokkal összeszedettebben kosaraztak a vendégek. Delas és Hammonds kettesére csak Takács tudott felelni, így szép lassan olvadni kezdett a Sopron előnye. Ekkor Sabáli Balázs kért időt, hogy megállítsa a folyamatot, de az utolsó negyed előtt már csak hét pont volt a két csapat között. Bradford kosarával már csak öt egység volt az együttesek között, szóval izgalmakból nem volt hiány.

A záró felvonásban a Sopron igyekezett tartani előnyét, ez sikerült is a játékrész közepéig. Ekkor azonban Price majd Hammonds szórt be egy triplát, ezzel pedig egálra mentették a vendégek a meccset. Bár az utolsó támadásnál Bradford szerzett labdát, a végén Price keze megremegett, így következhetett a ráadás.

A hosszabbítás első perceiben felváltva vezettek a csapatok, majd ismét jött Lemar és Warner vezérletükkel, a hazaiak öt pontos előnyre tettek szert. Ekkor mindent egy lapra feltettek a körmendi kosarasok. Hiába talált be kintről az utolsó másodpercben Hammonds, Lemar korábban egyik büntetőjét értékesíteni tudta és végül ez a pont döntött a Sopron javára.

Sopron KC – Egis Körmend 80-79 (27-12, 12-15, 17-22, 9-16, 15-14) – hosszabbítás után

Sopron: Warner 28/6, Lemar 24/6, Takács 8/6, Dénes 4/3, Gordon 8.
Csere: London 8/6, Supola -, Wiggins -, Molnár M. -.

Körmend: Thames 16/9, Price 13/9, Ferencz 9/3, Hammonds 14/6, Delas 10.
cserék: Bradford 10, Csorvási 5, Németh -.