Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – KTE-Duna Aszfalt 74–71

(29-21, 22-11, 14–26, 9–13)
Szombathely, Aréna Savaria, 2480 néző
V.: Győrffy P. A., Jakab L., Kulcsár T. (Fekete L.)

Falco: Norfleet 5/3, Váradi 12, Balmazovics 18/6, Pustahvar 8/3, Reddic 17. Csere: Bíró 9/3, Tóth 5.

KTE: Wittmann 13/9, Green 2, Djeraszimovics 20, Dramicsanin 19/6, Karahodzsics 4. Csere: Molnár M. 2, Dimics 9/3, Mészáros 2, Kucsera. Kipontozódott: Norfleet, Bíró.

Az 1. negyedben a védekezéssel nem törődtek a csapatok szinte semmit, sok kosár esett. Már a 4. percben, 14-4-nél időt kellett kérni Forray Gábornak. A kecskemétiek vezetőedzője nem sokat tudott segíteni, mert továbbra is a Falco irányította a meccset.

A 2. negyedben minden ugyanott folytatódott, ahol az elsőben abbamaradt, Bíró és Balmazovic is jól dobta a kinti kosarakat, 43-26 volt a 15. percben, aztán a félidő végén alakult ki a legnagyobb különbség, 51-32.

A 3. negyedben beragadtak a csapatok, csak kevés támadás ért véget kosárszerzéssel. Okorn 56-44-nél időt is kért, de hiába, nem találtuk a ritmust, a KTE alaposan feljött, 65-58-at mutatott az eredményjelző az utolsó 10 perc előtt.

A 4. negyedben előbb Norfleet, majd pár perc múlva Bíró is kipontozódott, így aztán nagyon jókor jöttek Balmazovic pontjai. A KTE izgalmassá tette a hajrát, hiszen előbb 69-66-nál, majd 71-68-nál is támadhattak és egyenlíthettek is volna. Nem így történt és a dudaszóig megőrizte a sárga-fekete csapat a minimális fölényt.

Gasper Okorn vezetőedző: nagyon nehéz volt, mindenkinek köszönöm, hogy buzdított bennünket. Az 1. félidőben megmutattuk, mit is tudunk, parádésan kosaraztunk, szerintem ez volt az idei legjobb teljesítményünk. A 2. félidő nagyon nem sikerült, pedig a szünetben külön felhívtam a figyelmet arra, hogy ez a KTE képes visszajönni a meccsbe. Itt az év vége, kicsit fizikailag is elfáradtunk. Ugyanakkor elégedett vagyok, hiszen újabb kiváló tapasztalatokat szereztünk. Curry azért nem lépett pályára, mert a meccs előtt jelezte nekem, hogy rosszul érzi magát.

Forray Gábor vezetőedző: két különböző csapatot és két különböző félidőt láttunk, tompán álmosan kezdtünk, rosszul reagáltuk le a Falco támadásait. Kihagytuk a büntetőket, ugyanakkor pozitív, hogy mindössze 23 pontot kaptunk a 2. félidőben. Jól reagáltuk le a nagy hátrányt és visszajöttünk a meccsbe, szerintem jól építkezhetünk a 2. félidőből. Szomorú vagyok és hiányérzetem van, mert benne volt az is, hogy nyerjünk Szombathelyen.