Az NB I/B. legutóbbi szezonjában elért helyezéseket mindkét szombathelyi kézilabda csapat szeretné javítani. Szükség is lesz rá, hiszen az új bajnoki kiírás szerint a másodosztályban ezentúl keleten és nyugaton is 12-12 csapat szerepel majd. Ennek megfelelően minden győzelem és vereség létfontosságú lehet a bajnoki cím, valamint a kiesés elkerülése végett is.

Keleten a Kispest, az Orosháza és a Szentendre mellett olyan nagyágyúk is a csoport tagjai lettek, mint a Szeged vagy a Vasas. Szinte megjósolni sem lehet, hogy abból a csoportból ki lehet a végső győztes. Nyugaton is eléggé felkavarta az állóvizet a 12 csapatos beosztás. A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia célja egyértelműen a bajnoki cím megszerzése, ezzel megkoronázva az idei bronzérmet. A NEKA, a Szekszárd és a Kozármisleny pedig minden bizonnyal szeretné ezt megakadályozni.

A másik vasi alakulat, a Haladás esetében is változtatásra lesz szükség, ha előrébb szeretnének végezni a tabellán. A legutóbbi szezonban a 10. helyen végeztek a zöld-fehérek keretében is lesznek változások, s bár még érkezőket nem jelentettek be, a távozók játékosokról már a Hungarysport.hu korábban is beszámolt.