Hétvégén még az amatőr élvonalban arattak fölényes győzelmet a szombathelyi egyetemisták, azonban hétfő este már a MEFOB bajnokságban voltak érintve Jakubovics Dóráék. A hazai csapat ezúttal is meglehetősen foghíjas volt, hiszen Fekete és Plózer továbbra sem állhatott Szabó László vezetőedző rendelkezésére.

Nem kezdett jól a SzoESE, alig másfél perc alatt máris 0-5 állt az eredményjelzőn. Aztán Pankaczi triplájával megkezdte a felzárkózást a vasi együttes, amely a kelleténél idegesebben játszott. Igaz, a pécsi együttes sem muzsikált jól, több tiszta dobóhelyzetet rontottak. Az első negyed végén a 12-12 állás tökéletesen jellemzi a csapatok kapkodó játékát.

Hiába váltott szerkezetet a szombathelyi együttes, nem hozta meg a várt hatást. A PTE ha csak kicsivel, de jobban célzott, ezzel pedig a vezetést is megszerezte és őrizte. Jakubovics Dóra pontjainak köszönhető, hogy lőtávolságon belül maradtak a vasi lányok, de a szünetben a baranyai együttes vonulhatott nyugodtabban az öltözőbe.

A szünet után aztán összeállt a vasi csapat védekezése és támadójátéka is gördülékenyebb volt, mint korábban. Így szép lassan elfogyott a Pécs előnye és a negyed végére már a hazaiak álltak jobban. Azonban hiába minden erőfeszítés, az utolsó játékrész még hátra volt.

Ekkor már nem igazán találta a ritmust a SzoESE és a vendégek hosszabb kispadjának köszönhetően frissebbek is voltak. Hiába próbált meg mindent a hazai csapat, nem sikerült megtartania az előnyt. Az utolsó másfél percben pedig már azon dolgoztak Szabó László tanítványai, hogy döntetlenre mentsék a találkozót. Azonban hiába, mert a pécsi kosarasok nem hibáztak a büntetővonalról, így egy fontos győzelmet arattak a vasi megyeszékhelyen.

SzoESE – PTE-PEAC 39-45 (12-12, 8-11, 13-3, 6-16)

SzoESE: Jakubovics 28/9, Kovács K. -, Pankaczi 3/3, Sándor A. 2, Feigl 2.
Csere: Hirschler 2, Salamon 2.
Vezetőedző: Szabó László