Nem kezdett rosszul a felforgatott kezdővel pályára lépő Haladás, ennek ellenére a hazaiak szerezték meg a vezetést. Néhány perccel később Kalman bombáival viszont megfordította az állást a szombathelyi együttes. Ezután fej-fej mellett haladtak a csapatok egészen 20-19-ig. Ekkor háromszor kapitulált a vasi együttes, ezzel az előnyével pedig élni tudott a Jászberény és 25-20-ra megnyerte az első szettet.

Nem hagyta annyiban a Haladás és magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak a folytatásban. Wallner és Ašćerić is magára talált a háló közelében, ez pedig nem ízlett a házigazdának. Hiába kért időt Deme Gábor, nem találtak fogást a szombathelyieken, akik szinte végig vezetve – tartották a 2-3 pontos előnyüket – megnyerték a második játszmát. Ezzel pedig egálra mentették a mérkőzést (18-25).

Néhány perccel később – némiképp meglepetésre – összeomlott a Haladás. Hiába játszott kiválóan a második szettben, a harmadik elején hibát hibára halmoztak. Dr. Mucsi Péter azonnal időt is kért, ezzel annyit el tudott érni, hogy ne legyen nagyobb különbség a két együttes között. Viszont a Jászberény rutinosabb csapat annál, hogy 5-6 pontos fórját eltékozolja. Még a játszma végén felzárkózott a Hali, de csak megszorongatni tudta a hazai együttest (25-21).

A negyedik szettben aztán ismét a szebbik arcát mutatta a vasi együttes. Kalman és Wallner pontjaival elhúztak a szombathelyiek 12-8-ra. Ezután elfogyott a Haladás lendülete és a Jászberény pontosabb játékával megfordította a játszmát. Pintérék végül 25-18-ra húzták be a győztes szettet, így pont nélkül maradtak a zöld-fehérek ezen a játéknapon. Bár az eredmény csalóka, sokkal szorosabb volt a mérkőzés, mint mutatja az eredmény.

Jászberény – Hungast-Haladás VSE 3-1 (25-20, 18-25, 25-21, 25-18)

Haladás: Ašćerić, Kalman, Wallner, Čičić, Huff, Bokor
Libero: Lojen
Csere: Kinser, Takács, Kolada, Reljić, Dobó, Marton.
Megbízott vezetőedző: dr. Mucsi Péter