– Nagyon örülök, hogy újra 4 nemzet legjobbjai mérkőzhetnek meg Szombathelyen. Bízom benne, hogy elhozzuk, illetve itthon tartjuk a kupát, amelyet tavaly is megnyert a magyar válogatott. Hajrá Magyarország, hajrá vízilabda – ezekkel a lelkesítő szavakkal nyitotta meg az U18-as férfi vízilabda-válogatottaknak szervezett III. OMV Kupát a torna fővédnöke, Puskás Tivadar polgármester.

Miután felsorakoztak a 4 nemzet képviselői, a kanadai, majd a magyar csapat bemutatása és a himnuszok következtek, aztán ugrottak a fiúk a medencébe, és jött a mieink első meccse.

Magyarország – Kanada 26-3 (7-2, 8-0, 8-0, 3-1)

Magyarország: Tóta – Ekler B. 3, Szőke B., Sólyom 4, Tóth Gy. 2, Sári 2, Dala D 5. Csere: Szieben 1, Csorba 3, Arami 2, Konarik 3, Fodor 1, Korom. Szövetségi kapitány: Horváth János.

1.negyed: mi hoztuk el a labdát, de az 1. gól meglepetésre a kanadaiaké volt az 1. perc végén. Tóth Gyula aztán gyorsan egyenlített, 1-1, majd a 3. percben Konarik Ákos révén már a vezetés is a miénk, 2-1. Nagy üdvrivalgás közepette ugrott Ekler Bendegúz a vízbe! A 6. perc elején Dala Máté lapos lövése után 3-1 lett. Csorba Tamás gólja előtt Ekler nevéhez fűződik a gólt érő átadás, ezután, már a 7. percben újra Csorba volt eredményes, 5-1. Az utolsó minutumban 5 méteresből szépítettek a kanadaiak, majd Ekler Bendegúz is betalált, 6-2 és óriási taps. Az utolsó másodpercekben Csorba újra betalált, 7-2.

2. negyed: Sári András góljával kezdtünk, 8-2, majd Konarik Ákos, 9-2-re, aztán Sólyom Levente 10-2-re, ezután Konarik Ákos 11-2-re, majd Dala Máté egymás után háromszor is betalált, ezzel már 14-2 állt az eredményjelzőn. A negyed végén Ekler újra betalált a dudaszó pillanatában lett 15-2.

3.negyed: Sólyom Levente gólja az 1. percben, ezzel 16-2, majd egy megúszást követően Dala újra gólt lőtt, 17-2. Fodor Olivér is betalált a negyed közepén, 18-2. Arami Máté révén 19-2 lett, ezután pedig Ekler Bendegúz 3. góljának örülhetett a szombathelyi publikum, 20-2. Sári András gólja után lett 21-2. Tóth Gyula révén a huszonkettediket és a huszonharmadikat is belőttük az utolsó előtti percben, 23-2.

4. negyed: a negyed elején Ekler lába sajnos görcsöt kapott, ki is jött a vízből, ezután a 3. percben szépítettek a vendégek, 23-3, majd Sólyom Levente folytatta a magyar gólgyártást, 24-3. Szieben László 5 méteresből növelte a fölényt, 25-3. A vége előtt 3 perccel időt kért Horváth János és még egy közönségszórakoztató hajrára kérte a ,,fiait”. Az utolsó percben Arami Máté ismét betalált, 26-3, ez lett a végeredmény.

Horváth János szövetségi kapitány: a nagy különbség ellenére a helyzetkihasználásunk elég gyengére sikerült, akár 30-35 gólt is lőhetünk volna. Kicsit mérges is voltam, mert mindenkit elkapott a hév és csak azzal foglalkoztak a srácok, hogy mindenki gólt lőjön, így aztán nem igazán tudtuk azt gyakorolni, amit megbeszéltünk. Nyilván örülök a sima győzelemnek, jó bemelegítés volt ez a meccs, de mindenki láthatta, hogy nem voltunk egy súlycsoportban. Ekler Bendegúzzal elégedett voltam, ma sokat vállalkozott, gólokat is lőtt.

A másik mai mérkőzésen: Horvátország-Olaszország 13-8.

Szombat este 18.30-tól az olaszokkal mérkőznek meg a magyar fiatalok.