KTE-Duna Aszfalt – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-95 (21-26, 23-21, 13-25 23-23)
bajnokság, 23. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok,
V.: Cziffra Cs., Farkas G., Nyilas I. (Dr. Gencsev P.)

KTE: Wittmann 14/9, Green 2, Mészáros 11/3, Dramicsanin 14/6, Karahodzsics 13. Csere: Dimics 2, Djeraszimovics 15, Molnár D. 2, Kucsera 3/3, Molnár M. 4, Plézer -, Fülöp -.

Falco: Govens 13/3, Perl 19/3, Balmazovics 5/3, Bruinsma 8/3, Reddic 18. Csere: Curry 9/3, Váradi 14/3, Tóth N. 6, Bíró -, Hódi 3/3, Körmendi -.

1. negyed: a szombathelyiek a Govens – Perl, Bruinsma, Balmazovic, Reddic összeállításban léptek pályára. Jól kezdett a Falco, Bruinsma, majd Perl 2 kosara után már 0-7!!! Wittmann szépített, majd Reddic, 2-9. Reddic újra, majd Dramicanin is betalált, 4-11. Perl büntetőzött, majd Dramicanin dobott triplát, 13-15. Reddic kosara után, 3 perccel a kis szünet előtt 15-19. Derasimovic szépített, majd Balmazovic büntetők után, Karahodzic közelije, 19-22. Az utolsó percen belül Curry is betalált, majd Perl dobta jól a büntetőket, 19-26. Green szépít a végén, 21-26.

2. negyed: jól indult, Váradi 2 duplát is szerzett, 21-30. Tóth Norbert is feliratkozott a kosárszerzők közé, 21-32-nél jött is az időkérés! Hiába, Váradi, majd Curry is triplát dobott, 21-38. Dramicanin büntetőzött, majd Wittmann-tripla következett, 25-38. A hazai irányító büntetőzhetett is, aztán Mészáros közelije érkezett, 28-38 után Okorn kért időt. Használt, Govens-tripla, majd Karahodzic-dupla, amit Tóth Norbert pontjai követtek, 30-43. A negyed közepén Derasimovic büntetőzhetett, majd Mészáros-dupla jött, 34-43. A félidő előtt 3 perccel újra Okorn szakította meg a játékot. Sajnos hiába, Derasimovic nagyon jól játszott ezekben a percekben, az Ő pontjaival jött közelebb a KTE, 42-45. Az utolsó percben Reddic büntetőzhetett, majd a másik oldalon Wittmann is, 44-47.

3. negyed: Reddic-duplával kezdődött, majd zsákolt is egyet 44-51. Karahodzic büntetőzhetett, aztán Govens-dupla, 46-53. Bruinsma kísérlete is bement, 48-57. Perl majd Govens révén 49-61 lett. Váradi, majd Perl, 49-65. Váradi büntetőzhetett is, 49-66, ezzel Perl és Reddic után Ő a harmadik szombathelyi játékos, aki elérte vagy túlszárnyalta a 10 pontot! Reddic közelije volt pontos, 49-68. Időt kértek a hazaiak. Tóth Norbert révén 51-70 lett. Karahodzic pontok következtek, majd Dimic, 55-70. Curry büntetők és Derasimovic-pontok, 57-72.

4. negyed: a játékrész Váradi büntetőivel indult, majd Derasimovic-pontok jöttek, 62-74. Govens-dupla, majd Váradi- és Curry pontok érkeztek, 64-80, jött is a KTE-időkérés. Mészáros-tripla, majd Govens-dupla után, 67-82 lett. Balmazovic-tripla, 67-85, majd büntetőkből is betalált. Kucsera-tripla, majd Perl-dupla esett be, 70-88. Ezt követően Wittmann-tripla, majd Bruinsma büntetői következtek, 73-89. Wittmann újabb triplája, majd Bruinsma-triplája következett, 76-92. Mészáros közelije, majd Hódi-tripla az utolsó percben, 78-95. A végén Molnár pontjait jegyezhettük még fel, ezzel 80-95 a végeredmény!

A Falco ezzel magabiztosan tartja a 4. helyét.