Szombathelyi Haladás – FC Ajka 2-4 (0-2)

Haladás stadion, Szombathely – 1755 néző

Haladás: Gyurján – Habovda, Jagodics, Jancsó, Németh Mi. – Medgyes (Eszlátyi 68′), Németh Má. (Tóth M. 58′), Nyári, Kiss B. (Novák 46′) – Szalay, Gaál.

Ajka: HORVÁTH D. – Köles (Nagy I. 35′), Heffler, Kenderes, Horváth P. – Soltész (Nagy B. 87′), Csizmadia, Nagy E., Lengyel, Stoiacovici – Nagy M.

90′ + 3′ – Vége, 2-4. Teljesen megérdemelten nyert az Ajka!

90′ – 3 perc a ráadás.

89′ – Eldőlt a meccs, Nagy István lőtte a negyediket, 2-4!!!

86′ – Hiába támadgat a Hali, az ajkaiak visszatámadnak és még szögletet is kiharcoltak.

80′ – Kapujához szorítja a Hali az Ajkát.

76′ – GÓÓÓL! Ajkai szabálytalankodás után Gaál lőtte be a tizenegyest, 2-3!!! Már csak eggyel vezet az Ajka!

75′ – A szombathelyi publikum egyre  türelmetlenebb, nem csoda, 15 perc maradt.

73′ – Gaál próbált mesterien elcsavarni a hosszú sarokba, de ez sem sikerült.

70′ – Kihasználta harmadik cseréjét is a Hali vezetőedzője, Eszlátyi be, Medgyes le.

62′ – Kezeztek az ajkai védők a tizenhatoson belül, ám nem11-est, hanem kifelé szabadrúgást itélt a sípmester.

60′ – Megélénkült ugyan a Hali játéka, de már csak 30 perc maradt, hogy minimum 2 gólt szerezzen és pontot mentsen a Supka-legénység.

54′ – SZÉPíTETT a HALI!!! Az ajkai kapu előtt kialakult csetepaté végén Szalay találta meg a rést vendégvédők lábai között, 1-3.

50′ – Mélypont. Füttyszó kíséri a Hali próbálkozásait.

47′ – Az öltözőben maradt a Hali? Épphogy elkezdődött a 2. félidő, Lengyel növelte a fölényt, 0-3!

46′ – Cserélt Supka mester. Kiss B. helyett Novák  a pályán!

45′ – Szünet.

42′ – Már kettővel megy az Ajka!!! Mesteri labdaszerzés után Stoiacovici bombázott távolról Gyurján kapujába, 0-2!!!

38′ – Óriási helyzet végén Gaállépett ki, majd reklamált büntetőt, a síp azonban néma maradt.

35′ – Köles megsérült, az ajkaiak cserére kényszerültek.

30′ – Németh Mi. lőtt középtávolról Horváth D. csak  üggyel-bajjal hárított.

22′ – Hazai sarokrúgást követően egy kis flipperezés után felszabadítottak a vendégek.

15′ – GÓÓÓL! Vitatható szöglet után Csizmadia fejelt Gyurján kapujába, 0-1!!!

10′ – Az első percek erős ajkai kezdése után kiegyenlített erők küzdelme zajlik – főleg a mezőnyben.

6′ – Hazai szabadrúgás végén szöglettel folytatódott a játék, majd helyzet nélkül ért véget az akció.

1′ – Megfogyatkozva bár, de törve nem…a meccs előtt a mintegy ezerfős zöld-fehér szurkolótábor jó hangulatban várta a kezdő sípszót. Az FC Ajka indította útjára a labdát és már ekkor védenie kellett Gyurjánnak.

16.55 – Jó napot és szombathelyi gólokban gazdag sportélményt kívánunk mindenkinek. Ha nem tudtál a Rohonci útra kilátogatni, tarts velünk és kövesd a zöld-fehérek hazai bajnokiját!