Falco: Govens 23/6, Váradi 19/9, Perl 14, Borisov 15/3, Taylor 7.
Csere: Norfleet 3/3, Pustahvar 2, Tóth N.

Körmend: Wright 12, Hollins 8, Ferencz 9/9, Tuoyo 11/3, Horti 2.
Csere: Fanning 20/9, Csorvási 9, Davis 5/3, Németh 3/3, Halász -.

4.negyed: Váradi Benedek büntetőivel, majd ziccerével kezdődött a pontgyártás a záró etapban. Válaszként azonnal időt kért a vendég kispad – meg is volt rá Potocniknak minden oka. Tanítványai ugyanis védekezésben és támadásban is leeresztettek. Csorvási kireklamált magának egy technikait és a Falco így nemcsak a vezetést vette át, hanem nagyobb előnyre is szert tett. Váradi és Govens szárnyalásának eredményeképp ismét magához hívta fiait a  vendégek mestere. Annyit elért ezzel Potocnik, hogy a Körmend átmenetileg felzárkózott, azonban a Falco nem engedte, hogy a vendégek ismét átvegyék a vezetést. Megőrizte hazai veretlenségét így a szombathelyi alakulat, amely többet tett vasárnap este a győzelem megszerzéséért. (83-79)

Marijeta Runjić és Ajla Paradžik a HUNGAST-Haladás női röplabda együttesének játékosai sem hagyták ki a vasárnapi derbit

3.negyed: A Körmend kezdte a negyedet, de az első pontokat Govens szerezte. Gyors kosárváltás  után  beragadtak a csapatok és inkább a küzdelem, mint a kosárgyártás dominált volna. Taylor és Govens lendítette át csapatát a holtponton, míg a vendégek Tuoyo pontjaival tartotta magát. Ezt követően Borisov távoli kosarára válaszolt Fanning és az előny máris a piros-feketéknél volt. Hiába kért időt Srecko Sekulovic, Davis zsákolásával növelte előnyét a Körmend. A játékrész  utolsó kosara Taylor nevéhez fűződött, aki lőtávolon belül tartotta csapatát. (57-61)

Falco legeredményesebb pontszerzői: Váradi 12/6, Perl 10.
Körmend legeredményesebb pontszerzői: Hollins 8, Tuoyo 7/3.

Nézőszám: 3070 fő

Váradit nem tudták tartani a körmendi kosarasok

2.negyed: Másfél percre volt szüksége a Körmendnek ahhoz, hogy a hazaiak mestere is időt kérjen. A vendégek továbbra is inkább a palánk közeléből próbálkoznak több-kevesebb sikerrel, míg a sárga-feketék a gyűrű tövéből és távolról is jobban céloznak. Az óriási tét miatt egyre idegesebbé váltak a csapatok – ráadásul a sípmesterek is borzolták a szurkolók idegeit ítéleteikkel. Norfleet tripláját követően csillapodtak csak az indulatok. Kapaszkodni próbált a Körmend a szünetig, és az utolsó másodpercben dobott kosárral egyetlen pontra fel is zárkóztak a vendégek. A találkozó eddig hozza, amit egy vasi El Classicótól elvárnak a szurkolók! (38-37)

Wright (labdával) feljavult a második félidőre és majdnem meglepte csapatával a házigazdát

1.negyed: Idegesen kezdek a csapatok, elsőként a vendéglátók nyugodtak meg és Perl valamint Váradi pontjaival a vezetést is megszerezték a hazaiak. A körmendi kosarasoknak a támadójáték hatékonysága gyengébb. A negyed közepére aztán ritmust váltott a piros-fekete együttes és a palánk alatt szerzett pontjaival kezdte meg a felzárkózást. Váradi azonban extrát nyújtott – a büntetővonalról és a triplavonal mögül is ontotta a kosarakat. Nem véletlen, hogy a vendég pad kért időt elsőként. Potocnik annyit elért, hogy csapata felzárkózott, de ez eddig kevés. A Falco érezhetően megőrizné hazai veretlenségét, így 10 percnyi játék alapján teljesen megérdemelt a szombathelyi vezetés. (23-16)