A vasi megyeszékhely adott otthont a legutóbbi hétvégén az Országos Serdülő Bajnokság U17 második fordulójának. A POTE csarnokban öt együttes mérte össze tudását. Pályára lépett a szombathelyi együttes mellett a Tatabánya, a Vasas, a BVSC és a TFSE is. A bajnoki lebonyolítás miatt a hazaiak két mérkőzést vívtak a játéknapon.

Először a Tatabánya hasonló korú fiataljaival mérkőztek meg Ékes Erika tanítványai. A pálya szélén a Sportiskola szakosztályvezetője, Bedőcs Gergely is megtekintette a derbit. A találkozón végig a hazaiak akarata érvényesült és a megfelelő hozzáállás meg is hozta a sikert. Ötvenhét percnyi játékot követően 3-0 arányban győztek a szombathelyiek.

A BVSC elleni összecsapás elején álmosak voltak a sportiskolás lányok. Ráadásul liberójukat, Dóka Grétát is elveszítették egy szerencsétlen sérülés miatt. A görcsösség nem múlt el a második szett alatt sem, így komoly hátrányba kerültek a hazaiak. Ezután már minden néző elkönyvelte a fővárosiak sikerét, amikor megrázták magukat a SZOSI-s lányok.

A harmadik szett elején még hátrányban voltak a hazaiak, majd szép fokozatosan találtak önmagukra. Ezután rendezte sorait a vasi alakulat és átvették az irányítást, később pedig a vezetést is. A taktikus játék meghozta az áttörést is, hiszen a találkozót is ennek a fordulatnak köszönhetően nyerték meg a szombathelyiek, akik így két győzelemmel zárták a fordulót.