Utolsó felsőházi középszakasz mérkőzését hazai környezetben játszotta szerda késő este az Egis Körmend csapata. A Szolnok elleni találkozónak nagy tétje volt, hiszen a vasi alakulat első és harmadik is lehetett volna az eredmény függvényében. Miután a Pécs és Falco elleni derbit is elveszítette Matthias Zollner legénysége, így mindenképpen győzniük kellett.

Némiképp meglepetésre a vendégek kezdtek jobban. Andric duplájával már 0-6 állt az eredményjelzőn, azonban felébredt álmából a Körmend is. Thames vezetésével először ledolgozta hátrányát a házigazda, majd a negyed hajrájában már megfordította az állást a Rába-parti alakulat. A játékrészt Price duplája zárta lett.

Egyre több hibát vétett a vendég csapat a folytatásban, így állandósult a hazai előny. Egyedül Vojvoda okozott kisebb gondot, de később már Őt is jól semlegesítették a körmendi kosarasok. Price és Thames mellett Ferencz is betalált kintről, ezzel pedig már tíz pont fölé hízott a vasi együttes fórja. A nagyszünetben megérdemelten állt az eredményjelzőn a 46-35-ös állás.

Airington kosara indította a második félidőt, azonban továbbra is szenvedett a Szolnok és a hazai együttes akarata érvényesült. Bradford zsákolásával már a lélektanilag fontos húsz pontos különbségű határt is átlépte a Körmend. A vendég játékosokon látható volt, hogy feladták már a reményt, hogy felálljanak a padlóról.

AZ utolsó negyedben már érezhető volt, hogy a csapatok már a szombati rájátszásra tartalékoltak. Egy-egy szép megoldásnak, triplának azért tapsolhatott a hazai közönség és a hajrában már a fiatalok is megkapták a lehetőséget a bizonyításra. Végül magabiztos győzelemmel biztosította be első helyét a Körmend és a szombati negyeddöntő első mérkőzésén hazai környezetben vívja a Sopron ellenében.

Egis Körmend – Szolnoki Olaj KK 88-68 (21-17, 25-18, 27-15, 15-18)

Körmend: Bradford 13/3, Price 21/12, Ferencz 8/6, Hammonds 10/6, Delas 11.
Csere: Thames 19/6, Csorvási 3, Takács 3/3, Lajsz -, Kiss M. -, Kiss B. -, Oroszi.
Vezetőedző: Matthias Zollner