A Magyar Kupa már a 2. fordulójához érkezett a hétvége során Vas Megyében. Több együttes is játék nélkül került a 3. körbe, míg a Celldömölk és a Répcelak egymással nézett farkasszemet.

A két együttesről már a bajnoki nyitány előtt elmondható, hogy a dobogós helyekért biztosan harcolni fognak a 2019/20-as megyei I. osztályú bajnokságban, így jó erőfelmérőnek számított ez a korai kupacsata.

Mindkét együttesben voltak hiányzók, hisz a nyár még tart, így sokan pihenőjüket töltik.

A találkozó, a 18 órás start ellenére is rekkenő hőségben kezdődött meg, a hőmérő higanyszála 31-32 fok körül mozgott még ilyentájt is, így ezzel is meggyűlt a baja a csapatoknak.

Az első játékrészt a hazai, celldömölki gárda kezdte jobban, az ellenfél térfelén birtokolták a labdát, és igyekeztek rövidpasszos játékkal helyzeteket kialakítani.

A vezető gólt azonban mégsem a celli gárda szerezte meg, az első negyedóra végén egy beívelést követően középre került a labda, amelyet Németh Gábor továbbított szép mozdulattal a hálóba, háttal állva a kapunak.

A gól azonban mintha a vendégeket zavarta volna meg, a hazaiak fokozták a nyomást és három perccel később Gorácz távoli bombájával az egyenlítést is megszerezték, a felső kapufáról vágódott a labda a gólvonal mögé.

A félidő végéig aztán kevés említésre méltó esemény történt, a 40. percben aztán felpörögtek az események, a hazaiak támadója ziccerben mellélőtte a labdát, majd ezután ütközött a kilépő kapussal, amire a játékvezető büntetőt ítélt. A döntés jogossága erősen vitaható volt, Virág azonban nem foglalkozott ezzel, magabiztosan középre belsőzte a büntetőt.

A második etapra harcosabb szellemben érkezett ki a vendég együttes, amely át is vette a játék irányítását, pontrúgásokat harcoltak ki az ellenfél térfelén, amelyekből igyekeztek veszélyt teremteni.

Ugyan a vezetés még a hazaiaknál volt, érezhetően benne volt az egyenlítés lehetősége a meccsben: Balassa Péter igyekezett cserékkel frissíteni a csapatán.

A jó passzban lévő Répcelakot aztán egy buta hiba törte meg végül, egy hátul eladott labdát követően szépen játszotta végig a kínálkozó lehetőséget a Celldömölk, amelynek köszönhetően a 82. percben eldöntötték a találkozót.

Nem volt azonban vége ezzel a mérkőzésnek, a 93. percben újfent tizenegyeshez jutott a hazai csapat, ennek jogosságát már kevésbé lehetett vitatni. Gyécsek kapus ezúttal eltalálta az irányt, de a labda a kapu előtti göcsörtös részen jól pattant, így a Celldömölk végül 4:1-re nyerte meg a találkozót.

Noha a végeredményt látva simának tűnhet a hazai győzelem, a gyakorlatban ennél jóval szorosabb mérkőzést láthatott a mintegy 150 néző, aki kilátogatott erre a találkozóra, így biztosan izgalmas bajnoki szezonnak nézünk elébe, ahol mindkét együttes meghatározó lesz.

A nagy meleg a Vép – Csepreg összecsapásra is rányomta a bélyegét, álmoskásan kezdődött a találkozót, ám a mérkőzés utolsó 25 percre nagyon izgalmasra sikeredett. A 67. és a 70. percben is betalált a hazai együttes, amely ekkor joggal gondolhatta, hogy biztosan megvan a továbbjutása. A csepregiek azonban nem adták fel, és a 78. percben fáradozásaikat siker koronázta, a 47 éves Steiner Zsolt révén szépített a csapat. Ugyan volt hátra a találkozóból még bő 10 perc, végül az egyenlítés nem jött össze a vendégeknek, így a Vép gárdája jutott a következő körbe.

A megyei másodosztályban szereplő Nádasd hazai környezetben fogadta a tavalyi szezon egyik meghatározó első osztályú együttesét, a Lukácsháza csapatát. Ami az első játékrészben történt, arra kevesen számítottak előzetesen: a 17 éves Meskó Márk és a 19 éves Urbán Milán találataival 3:0-ás előnyre tett szert a házigazda.

A második etapra aztán hármas cserét hajtott végre a Lukácsháza, amelynek meg is lett az eredménye, hamar sikerült szépíteniük, ám a 73. percben ismét betalált a Nádasd. Kettő perccel később Németh Gábor ugyan újfent betalált, ám így is csak kozmetikáznia sikerült az eredményen a vendégeknek, akik kisebb meglepetésre Nádasdon búcsúztak a Magyar Kupától.

Játék nélkül jutott tovább a harmadik körbe a Vasvár, a Rábapaty és a Szarvaskend együttese.