Zsinórban a harmadik idegenbeli mérkőzését játszotta a Hungast-Haladás női röplabda csapat, amely a Vasas otthonába látogatott vasárnap este. A szombathelyiek az Extraliga alapszakaszában még nem tudtak pontot szerezni, de határozott céljuk volt ezt megtörni. Sokkal közelebb álltak a meglepetéshez, mint a végeredmény sejteti.

Bár a hazaiak számítottak esélyesnek, mégis a vendégek kezdték jobban a mérkőzést. Nicole Kinser a háló közelében volt kiválóan hasznos, Andrea Kalman pedig az ütéseivel kergette őrületbe Ana Tiemi nevével fémjelzett Vasast. Hiába kért időt Woiciech mester, nagyon magas fordulatszámon pörögtek a vasi lányok, akik húsz percnyi játék után behúzták az első szettet. (22-25)

Amilyen jól kezdte a Hali az első menetet, olyan fásultan a másodikat. A hazaiak könyörtelenül kihasználták a vendégek minden megingását. Ekkor már Bedőcs Gergely cserével próbálta felrázni csapatát, de ez csak arra volt elegendő, hogy szett végére kozmetikázzák az eredményt. Azonban itt még nem ért véget a meglepetésekkel teli mérkőzés. (25-16)

Ezután ismét a szombathelyiek percei következtek. Az első pár percben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a Takács-Kalman páros remekül irányította a vasi alakulatot, így nagyobb előnyre tettek szert. Azonban a vezetést a Vasas szerezte meg, miután a hajrában többet hibázó vendégek nem tudtak élni az óriási lehetőséggel. (26-24)

Az utolsó szettben mindkét együttes többet rontott, egymás hibáiból éltek a csapatok. A játékrész közepéig hol az egyik, hol a másik együttes állt jobban. Majd jött Ana Tiemi és gondoskodott arról, hogy a Haladás ezúttal se zárja a mérkőzést egyetlen ponttal sem. Bár vereséget szenvedtek a zöld-fehérek, felvették a kesztyűt a jó erőkből álló Vasas ellen. (25-20)

Vasas – Hungast-Haladás VSE 3-1 (22-25, 25-16, 26-24, 25-20)

Haladás: Asceric, Kalman, Wallner, Cicic, Takács B., Kinser.
Liberó: Lojen
Csere: Reljic, Bokor, Kolada, Dobó, Huff.
Vezetőedző: Bedőcs Gergely