Hiába indult a hazai Swietelsky Haladás mellett a Paksi FC együttese is, mégsem jutott NB I-es csapat az idei döntőbe. Történt ugyanis, hogy az NB II-be visszajutó Kaposvári Rákóczi mindenki fölé nőtt és megnyerte a hagyományos szombathelyi felkészülési tornát, miután az elődöntőben a Haladást 1-0-ra, majd a döntőben a szlovák második ligás FK Pohroniét imponáló játékkal, 3-0-ra győzte le.

A bronzmérkőzésen a Paks 2–0-ra verte a Haladást, így a házigazda két vereséggel, rúgott gól nélkül csak a negyedik helyen végzett. A mérkőzések 2×30 percesek voltak.

XV. KIRÁLY-KUPA NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA
Szombathely, Király Sportlétesítmény, 300 néző

ELŐDÖNTŐK

KAPOSVÁR (NB II) –HALADÁS 1–0 (1–0)

HALADÁS: Gyurján M. (Rózsa, a szünetben) – Schimmer, Grumics (Tamás L., a szünetben), Bolla, Németh Milán – Kovalovszki (Pinte, a szünetben) – Bamgboye, Jancsó, Rácz B., Halmosi – Rabusic. Vezetőedző: Michal Hipp

KAPOSVÁR: Slakta – Vachtler, Szabó A., Úr, Hadaró – Hegedűs D., Horváth A. (Kollega, 47.), Zsiga, Bíró – Ivancsics, Rajczi (Andorka, 40.). Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Hegedűs D. (26.)

FK POHRONIE–PAKSI FC 1–0 (0–0)
PAKS: Rácz G. – Kővári (Bognár D., 31.), Fejes A., Gévay (Berdó M., 31.), Báló – Lőrincz (Nagy R., 41.), Kesztyűs B., Hajdú Á. – Damásdi, Horváth P., Simon M. (Hahn, 41.). Vezetőedző: Csertői Aurél

A 3. HELYÉRT
HALADÁS–PAKSI FC 0–2 (0–2)

HALADÁS: Király – Habovda, Grumics, Tamás L., Bosnjak – Kovalovszki – K. Mészáros, Németh Márió, Petró, Lyng – Priskin. Vezetőedző: Michal Hipp

PAKS: Nagy G. – Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Kecskés T., Simon Á. (Kővári, 51.), Bertus – Haraszti, Simon A. (Hahn, 51.), Bartha. Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerző: Lenzsér (6.), Simon A. (25.)

DÖNTŐ
KAPOSVÁR (NB II) –FK POHRONIE (Garamszentkereszt, szlovák II.) 3–0 (2–0)
Gólszerző: Andorka (5.), Kollega (22.), Beliczky (59.)

Az impozáns, 120 cm magas kupát tehát a kaposváriak emelhették a magasba.
A torna végeredménye: 1. Kaposvári Rákóczi, 2. FK Pohronie, 3. Paksi FC, 4. Haladás.

Kiosztották a különdíjakat is: a legjobb mezőnyjátékos Hegedűs Dávid (Kaposvár), a legjobb kapus Nagy Gergő (Paks), míg a legjobb edző Waltner Róbert (Kaposvár) lett.

A Király Kupán köszöntötték a Király U17-es csapatát, akik az országos III.osztályú utánpótlás bajnokságban ezüstérmet szereztek, pontazonossággal a bajnok Haladás VSE mögött.