Nagy izgalmakat tartogatott a Vas Megyei II. osztály hétvégi játéknapja, hisz a déli régióban a listavezető Szarvaskend a 3 ponttal mögötte álló Tutitextil-Körmend VSE gárdáját fogadta, míg északon a már bajnok Bük egy nehéz mérkőzésen aratott győzelmet.

Vas Megyei II. o. Északi csoport 27. forduló

Már biztos bajnokként utazhatott Sitkére, az utolsó előtti helyen álló csapathoz a Bük gárdája. Lehetséges, hogy a már biztossá vált aranyérem, vagy a furcsa időjárás zavarta meg a vendégeket, de óriási meglepetésre a 7. percben máris vezetéshez jutott a Sitke. A hazaiak nagyon szervezetten játszottak végig, így a félidőben nem is jött össze az egyenlítés a vendégeknek. A második etap elejét aztán jobban megpörgette a bajnok, és 3 perc elteltével rögtön egyenlíteni is tudtak. A 73. percben aztán sikerült ismét feltörnie a Büknek a hazaiak védelmét, Tóth Krisztián csapata és önmaga második gólját is megszerezte, amellyel végül, ha nehezen is de megnyerte a találkozót a listavezető. A nehéz helyzetben lévő sereghajtó Gencsapáti ezúttal a Spari együttesét fogadta, és szaladt bele nagyarányú vereségbe. Az északi régióban is rendeztek egy éremért folyó csatát a hétvége során, itt a dobogó 2. fokáért harcoló Söpte és Gérce együttese csapott össze egymással. A döntetlen a söpteieknek kedvezett volna, ám erre fikarcnyi esélye sem volt a vendéglátónak, a Gérce mindkét játékrészben 2-2 gólt szerezve múlta felül ellenfelét, így egy ponttal megelőzte a Söptét a tabellán.

A forduló legérdekesebb mérkőzését azonban mégsem a bükiek nehézkes győzelme jelentette, hanem az Pecöl – Ölbő összecsapás, amelyet Szabó B. játékvezető a 73. percben félbeszakított. Történt ugyanis, hogy a fiatal sípmester a 35. percben kiállította az utolsó emberként szabálytalankodó vendég játékost, az eset után felfokozottá vált a hangulat, és ez a továbbiakban sem csillapodott. A 73. percben egy közvetett szabadrúgást ítélt meg a játékvezető, amely után elszabadult a pokol a pályán, a játékvezetői jelentésben leírtakból sem igazán lehet kikövetkeztetni, hogy mi is történt pontosan a placcon. A helyszíni beszámolók szerint a mérkőzés második félidejében egy nagyon durva belépő után a játékvezető csak sárga kártyát adott, emiatt P.András befutott a pályára a lecserélése után és meglökte a játékvezetőt ezután tömegjelenet alakult ki ,ment a huza vona és többen is meglökték a játékvezetőt, ami érthető volt mert a vendégek játékosa olyan komoly sérülést szenvedett, hogy a héten dolgozni se tud menni. Ezután a sípmesternolyan játékost állított ki, aki már az öltözőben fürdött.

Ezeket a sorokat írta a jegyzőkönyve a mérkőzés után Szabó B. játékvezető.

Bizony, 5 játékos is a kiállítás sorsára került az ölbői csapatból, így a találkozó félbeszakadt.

Jegyzőkönyvek, tabella

Vas Megyei II. o. Déli csoport 31. forduló

Három elveszített mérkőzés után visszatalált a győztes útra a Gyöngyöshermán és 6 gólig meg sem állt Náraiban. Tovább őrizte jó formáját a Szentpéterfa és a Körmendi Téglagyár együttese is, ám a forduló igazi csemegéje a fent említett Tutitextil-Körmend – Szarvaskend összecsapás volt, amely akár a bajnoki címébe is kerülhetett egyik vagy másik csapatnak. A találkozóra a megyei II. osztályhoz képest szép számú drukker gyűlt össze a nézőtéren, körülbelül 300-an voltak kíváncsiak erre az összecsapásra. Ahogy arra számítani lehetett, mindkét együttes, de főleg a hazaiak léptek fel támadólag a kezdés során, az első játékrészben megannyi helyzetet alakítottak ki a csapatok, de gólt csak a körmendiek szereztek, ki más, mint Velekey László révén. A második etapban aztán nagy egyenlítési esély maradt ki vendég oldalon, amelyet rögtön a kontrából ismét Velekey büntetett meg, így 1:1 helyett 2:0-ás állást mutatott az eredményjelző. A vendégeknek valahogy semmi sem akart összejönni aznap, sőt a hajrában a végig jól játszó Törő találatával még egy lapáttal rátett a Körmend, amely így jobb gólkülönbségének köszönhetően átvette a vezetést a tabellán. Aggodalomra azonban nem sok oka van a Szarvaskendnek, hisz egy meccsel kevesebbet játszottak, mint a körmendiek, így a sorsuk és a bajnoki cím a saját kezükben van.