Izgalmas mérkőzéseket hozott a Vas Megyei I. osztály 23. fordulója, amelyben mindhárom éllovas pontokat veszített.

Idegenben várt soros ellenfele a listavezető Celldömölkre, akik a tavasszal még veretlen Répcelak otthonába látogattak, a korábbi évekre visszamenőleg pedig igazi rangadói hangulatra lehetett számítani.

A lelátó zsúfolásig megtelt Répcelakon, közel 300 néző volt kíváncsi a derbire, amely egy hazai támadással kezdődött, majd szép lassan átvette a játék irányítását a vendég gárda. Az első játékrészben a celliek tartották a játékszert, igyekeztek nyomást helyezni a hazai védelemre, ám középen nem sikerült rést találniuk a falon, a szélről belőtt labdáik pedig pontatlanra sikeredtek, így gól nélkül zárult az első 45 perc.

Fotó: Répcelaki SE Facebook

A második etapot aztán megnyomta a vendég gárda, és meg is szerezték a vezetést egy szöglet után, a hosszún érkező játékos fejelt a kapuba. Nem telt el sok idő, és a bekapott gól után bátrabbá váló répcelakiak már egyenlítettek is, egy baloldali támadás végül pontos beadással zárult, amely meghozta az áttörést a hazaiaknak. Ezután ismét magához ragadhatta volna a vezetést a Celldömölk, hisz büntetőhöz jutottak egy, a tizenhatoso bell elkövetett talpalást követően, ám nem sikerült túljárni a Répce-parti kapus eszén, így maradt az 1:1, amely a lefújásig ki is tartott, így továbbra is őrzi tavaszi veretlenségét a Répcelak gárdája, míg a celliek bajnoki címe valószínűleg így sem forog veszélyben.

Nem sikerült ugyanis kihasználni az éllovas botlását sem a Körmendnek, sem pedig a Király SZE csapatának, hisz előbbi egy feszült mérkőzésen szintén 1:1-es döntetlent ért el Kőszegen, míg utóbbi vereséget szenvedett Csepregen.

A Körmend előzetesen számíthatott arra, hogy nem lesz könnyű dolga Kőszegen, hisz a hazaiak nem restek akár a fű méretével is játszadozni, hogy megnehezítsék ellenfelük dolgát, végül hiába akadtak helyzeteik a vendégeknek, ezekből nem sikerült gólt elérniük a második játékrészben.

Csepregen már majdnem a jegyzőkönyvbe írták a pontosztozkodást, amikor is jött a dráma, hisz a 82. percben pályára lépett egy 17 éves játékos a hazaiaknál, aki 5 perccel később belőtte a találkozó egyetlen, 3 pontot érő találatát, így a Csepreg legyőzte az ezüstérmes pozícióban lévő Király SZE gárdáját.

Gólparádét hozott a Vasvár – Jánosháza, valamint a Rum – Ikervár derbi is, ám végül mindkét pályán a hazai csapat örülhetett.

A 4. és az 5. percben született góloknak köszönhetően 1:1-es félidei eredménnyel térhetett pihenőre a Vasvár és a Jánosháza, sőt az 50. percben a vendégek szerezték meg a vezetést, ekkor még senki nem gondolta volna, hogy a Vasvár egy játékrész alatt 5 gólt szerezve simán megnyeri a találkozót.

Jól kezdett az Ikervár Rumban az alsóházi rangadón, ám hiába vezetett, végül 5:3-as vereséget szenvedett a vendég csapat, amely azért is rossz számukra, mivel egy közvetlen rivális ellen nem sikerült most pontot, pontokat szerezni. Az Ikervár jelenleg a 16., sereghajtó pozíciót foglalja el.

Egy gól döntött Szentgotthárdon és Vasszécsenyben is.

A Szentgotthárd a tabellán közvetlen riválisát, a Vép együttesét fogadta, a találkozó tétje pedig az volt, hogy hazai győzelem esetén a két csapat helyet cserél egymással a 6. és a 7. helyen. A találkozó végül a második játékrészben dőlt el egy hazai góllal, ám az izgalmaknak ezzel nem volt vége, hisz a sípmesternek többször is a zsebéhez kellett nyúlnia: a meccs lefújása előtt közvetlenül mindkét csapatból kiállított egy-egy futballistát.

Ugyancsak parázs hangulatot hozott az alsóházban szerénykedő Vasszécseny és az Egyházasrádóc összecsapása is, amelyen szintén egy gól hozta meg az áttörést, ám itt nem kellett várni a második játékrészig, a Vasszécseny már a 7. percben megszerezte a vezetést, és vele a győzelmet, amellyel a 14. helyig jött fel a táblázaton.

Piros lapot és három gólt is hozott a Rábapaty – Lukácsháza összecsapás, ahol az első hazai vezetésre még volt válasza a vendégeknek, ám a Rábapaty kitartóan támadott, és 76. percben eldöntötte a javára a találkozó és a 3 pont sorsát.