Vasárnap rendezték az U15-ös országos gyermek bajnokság középszakaszának első fordulóját. A másodosztályú megmérettetésnek a Savaria Egyetemi Központ sportcsarnoka adott otthont, így a SzoESE hazai pályán bizonyíthatott. A játéknapon a házigazda mellett ott volt a Szombathelyi Sportiskola és a KSE Bonyhád csapata is.

Az már az elején látszott, hogy mindhárom csapat nagyon szeretné győzelmekkel letudni a játéknapot. A sorsolás szerint először a két vasi együttes lépett pályára. Az élvezetes labdameneteket hozó összecsapást zúgó vastaps kísérte, hiszen a lelátó zsúfolásig megtelt. A mérkőzésen a legszorosabb szett a második volt, hiszen a csapatok összesen 62 pontot szereztek és ez a játszma közel fél óráig tartott.

A végén 3-0 arányban a SzoESE örülhetett. Ezt követően a Bonyhád valamint a Szombathelyi Sportiskola “B” feszült egymásnak. A sors furcsa fintora, hogy a vasi lányok ezen a derbin is szettgyőzelem nélkül zártak és szintén a második labdamenetet ráadás után veszítették el. Az eredmény dacára mindent megtettek a SzoSI-s lányok.

Csak úgy, mint a SzoESE. A két győztes játszotta végül a játéknap utolsó mérkőzését. Mindvégig kiegyensúlyozott teljesítménnyel rukkoltak ki a csapatok és csak 1-2 labdán múlottak a szettgyőzelmek. Több mint 90 perc játék után a vendég Bonyhád együttese örülhetett, hiszen 3-1 arányban húzták be a találkozót, ezzel pedig két győzelemmel abszolválták a vasi kiruccanást.