Pécsi VSK-VEOLIA – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 57-65

NB I/A. csoportos bajnokság, 21. forduló
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1200 néző
Játékvezető: Győrffy P.A., Minár L., Kovács N. (Gorka Sz.)

Pécsi VSK-VEOLIA: Pongó 8/6,Taylor 22/6, Demeter-, Csirics 8/6, Horti 10/6. Cserék: Budimir 9/3, Wright -.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Govens 16/6, Curry 6/6, Bíró 6// , Bruinsma -, Reddic 16. Cserék: Tóth 2, Balmazovics 9/6, Perl 10/6.

1. negyed: a Falco a Govens – Curry, Perl, Bíró, Reddic összeállításban lépett pályára. A feldobás után Govens adta el a labdát, majd az 1. perc végén Taylor szerzett egy közeli dobással vezetést a hazaiaknak, majd 1 perccel később Horti triplájának örült a hazai publikum, 5-0. Ezt követően Reddic közelije hullott be, de Taylor újra betalált, 7-2. Curry szépített egy 3 pontossal, majd a negyed közepén mindkét csapat több támadást is pont nélkül fejezett be. Taylor újabb közeli duplája után a 7. percben Govens szépített, 9-7. Pongo triplája volt sikeres, aztán Perl hagyott ki egy közelit, majd Taylor dobott újabb 3 pontost, már 15-7. A 9. percben Gasper Okorn időt kért. Ezután Balmazovic hibázott el egy dobást, majd a negyed végén Perl célzott pontatlanul, maradt a 15-7.

2. negyed: Pongo, majd Balmazovic kihagyott 3 pontosával indult a játékrész, majd Reddic és Pongo közelijét jegyezhettük fel, aztán Govens dobott triplát, 17-12. Taylor és Reddic közelije következett, 19-14. A 14. percben Reddic újabb közelijét láthattuk, majd Ciric sikeres középtávolija és Perl büntetői után 21-18 volt az állás. Ezután Horti is büntetőzhetett, majd Budimir dobott közelit, így a negyed közepén 23-18-at mutatott az eredményjelző. Budimir nagyon belelendült egy közeli után egy sikeres triplát is elhintett, már 10 pont a különbség, 28-18. Gasper Okorn újra időt kért. Ezután Govens közelije süllyedt a kosárba, de Taylor is betalált, 30-20. Taylor újabb tripláját követően Okorn megint élt a játékmegszakítás lehetőségével, 3 perccel a nagy szünet előtt 33-20. Bíró Olivér triplája jókor jött, de Taylort nem tudta tartani a Falco, már 18 pontos! Ezután Reddic dobott be 1 büntetőt, majd a pécsiek kértek időt, 35-24. Ez a Falcónak használt, Bíró Olivér újabb triplát szerzett, aztán Reddic közelijével még jobban felzárkóztak a sárga-feketék, 35-29.

3. negyed: A 2. félidő Govens 3 egymást követő sikeres közelijével indult, 35-35. Ezután Reddic zsákolt és már a szombathelyieknél az előny, 35-37-nél először vezetett a Falco, jött is a hazai időkérés. Ezután Horti-tripla, majd Reddic dupla, 38-39. A 24. percben Taylor dobott be 2 büntetőt, aztán Zozó duplájának örülhettek a vasiak, 40-41. A negyed közepén Pongo dobott 3 pontost, majd Curry-tripla. Ezt követően Taylor büntetőzött, 45-44. Az utolsó percben Curry hagyott ki 1 triplát, majd Balmazovic is elhibázott egy 3 pontost, nagyon kevés a sikeres kísérlet, maradt a 45-44.

4. negyed: ez is jól indult a szombathelyieknek, Tóth Norbert sikeres közelije után újra vezetett a Falco, 45-46. Balmazovic most bedobta a triplát, 45-49. Horti közelije, majd Perl 3 pontosa következett, 47-52. A 33. percben Balmazovic talált be közelről, majd a büntetőt is jól dobta, 47-55. Perl Zoltán 3 pontosa után először vezetett 10 pontnál többel a Falco, 47-58. Ciric triplája jelezte, hogy a hazaiak nem adták fel, 50-58. Budimir duplája után Okorn időt kért, 52-58-at mutatott ekkor az eredményjelző és már ,,csak” 5 perc volt hátra. Govens triplája nagyon jókor jött, 52-61. Budimir közelije, majd Reddic dobott be 1 büntetőt, 54-62 és már kevesebb, mint 3 perc a hátralévő játékidő. Ezután Ciric, majd Balmazovic is triplát szerzett, 57-65. A végső dudaszó előtt 2 perccel a pécsiek kértek időt. Ezt követően mindkét csapat dobást hibázott, majd Redic harcolt ki egy faultot és jött az utolsó időkérése a szombathelyieknek, 1’14”-gyel a vége előtt. Újabb hibák következtek, de pont már nem esett, megérdemelt győzelmet aratott a Falco Pécsett! Szép volt, fiúk!

MESTERMÉRLEG
Csirke Ferenc: – Extra védekezést hoztunk, azt gondolom, a Falcótól csak hatvanöt pontot kapni figyelemre méltó. Sajnos Pongó Máté begörcsölt a negyedik negyedre, szinte fél lábon játszotta végig a meccset, irányító nélkül pedig nehéz a Szombathely ellen támadni. Veljko Budimir egész héten nem edzett, hiányzott Simon Kristóf és Antóni Csanád is, de nem sorolom a problémáinkat.
Gasper Okon: – Nem szép, de fontos győzelmet arattunk. Ez a Magyar Kupa után kellett nekünk. Amikor a második félidőben Kameron Taylort sikerült lelassítanunk, és az utolsó perceket kontrollálni tudtuk, akkor nyertük meg a mérkőzést.