Nehezen indult be a henger, de a végén nagy fölénnyel nyertünk.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Serco-TF-BP 91–48 (14–5, 18–11, 30–20, 29–12)
Szombathely, Aréna Savaria,
V.: Benczur T., Török R., Szalai Zs. (Nagy J.)

Falco: Váradi 4, Norfleet 15/9, Bíró 12/6, Pustahvar 5/3, Reddic 10. Csere: Tóth 9, Curry 15/9, Balmazovics 11/9, Hódi 5/3, Kucsora 2, Verasztó 3/3, Körmendi -.

TF: Krnjajski 1, Kozma 2, Clark 20/6, McLane 6/3, Bergstedt 8. Csere: Szobi -, Buzás -, Beák 9/6, Filipovic -, Meleg 2.

1. negyed: a mieink a Váradi – Norfleet, Bíró, Pustahvar, Reddic összeállításban léptek pályára. Feldobás után a vendégeké lett a labda, az első kosár szerzője Reddic volt, 2-0. Ezután Norfleet kétszer is eredményes volt, 7-0. Az első vendégpontokat McLane szerezte. A negyed közepén Reddic újra betalált, majd Bíró növelte az előnyt, 11-4. A negyed végén Curry, Tóth N. és Balmazovic is beállt, Curry triplával nyitott, 14-5. Nagyon sok kinti dobást rontottunk el, az utolsó másodpercekben nem esett már pont, 14-5.

2. negyed: a második 10 perc ugyanott folytatódott, ahol az első abbamaradt, nagyon nem mentek továbbra sem a kinti dobások, de már a közeliek sem. Aztán Curry, majd Reddic és Tóth Norbert is eredményes volt, 20-7. Miután a negyed felénél Balmazovic triplát szórt, a TF mestere időt kért, 23-11-et mutatott ekkor az eredményjelző. Jókor jöttek Curry büntetőből szerzett pontjai, majd Bíró ziccere is, 29-13 volt 3 perccel a nagy szünet előtti állás. Az utolsó kosarat Váradi szerezte ziccerből, 32-16.

Szünet.

3. negyed: a játékrész Reddic zsákolásával indult, aztán a palánk elmozdult, így 9 percen keresztül állt a meccs, majd Curry triplája feledtette az intermezzót, 37-16. Pustahvar tripla, aztán a vendégek is dobtak kettő távolit, 40-22. Bíró Olivér hármasa mindenkit megnyugtatott a negyed felénél, majd Pustahvar ziccerét követően, 50-25-nél kért időt újra a vendégcsapat. Curry látványos zsákolása után Balmazovic dobott triplát, Norfleet pedig ziccert, 59-31. Váradi-Tóth N.-Balmazovic akció végén mesteri tripla zárta a negyedet, 62-36.

4. negyed: nagyon belendültünk, Norfleet csillogtatta meg tudását, 2 perc után 70-38. Balmazovic pontjai után Hódi és Kucsora is beállt, Pustahvar és Tóth N. kapott pihenőt. A játékrész felénél Váradi dobott ziccert, 76-40. Ezután Curry látványos hármasát, majd Bergstedt zsákolását jutalmazta a kilátogató 2500 néző tapssal. Verasztó és Körmendi is a pályán. Hódi triplánál ugrott fel mindenki, majd Verasztó hármas, tombol a publikum, 87-45. Az utolsó 2 percben Hódi újra betalált, de Bíró Olivér sem tudott hibázni, 91-48.

A végén nagyon sima lett, ha az elején jobban figyelünk, a 100 pont is elérhető lett volna. Számunkra december 30-án Szegeden folytatódik a bajnokság.

Ahogy arról már beszámoltunk, a Falco csütörtök este nagyon magabiztosan győzött, pedig az eredmény alakulása sokáig nem ezt feltételezte. 3. perc: 7–0. 8. p.: 11–4. 13. p.: 18–7. 17. p.: 29–13. 20. p.: 32–16. 23. p.: 40–16. 26. p.: 50–25. 30. p.: 62–36. 33. p.: 70–40. 37. p.: 84–44

MESTERMÉRLEG:

Gasper Okorn: Elégedett vagyok azzal, ahogy játszottunk, kemény munkát végeztünk az elmúlt napokban és mindez meg is látszott abban, hogy az első pillanattól kezdve hatékonyan és jól védekeztünk. Ilyen arányban is rászolgáltunk a győzelemre. Valamennyi játékosunk jól állt hozzá a meccshez, további
sok sikert kívánt a fővárosiaknak.

Mehmedovic Merim: Nehéz még nekünk ez a bajnokság, az utolsó percben is azt éreztem, hogy a támadások során nehezen alakítottunk ki biztosdobóhelyzetet. Ami a Jászberény, a Sopron és a Szeged ellen működött, az most nem jött be, a Falco kevés helyet hagyott. Sok energiát fektettünk a védekezésbe, de örömteli, hogy a 2 negyedig bírtuk erővel. Hiányzik még egy jó szervező, irányító játékos a keretünkből. Gratulálok a Falcónak, öröm volt játszani ilyen közönség előtt.