Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – MBK Rieker COM-therm Komarno 95-69 (27-11, 28-15, 23-19, 17-24)
Horváth Zoltán Emléktorna
Szombathely, Aréna Savaria, 1700 néző
V.: Györffy P. A., Boros T., Tóth K.

Falco: Hooker 11, Perl 12/3, Filipovity 21/9, Krivacsevics 10/3, Reddic 6. Csere: Benke 12/3, Washington 13/9, Lake 10, Bíró -, Sövegjártó -, Verasztó.

Az 1. negyedet a hazai csapat a Hooker – Perl, Filipovity, Krivacevic, Reddic összeállításban kezdte. Csereként a meccs során Benke, Bíró, Lake, Washington, Verasztó és Sövegjártó kapott kisebb-nagyobb szerepet.

Az első pontokat Hooker szerezte büntetőkből. Az ellenfélnél Milosevics triplával válaszolt, majd Reddic mutatta meg atletikusságát, Filipovity és Kirivacevic pedig pontos célzó tudományát, 12-3-nál jött is vendégek részéről az időkérés. Az 5. perc végén 15-5 állt az eredményjelzőn. Washington, Reddic és Filipovity kis túlzással több időt töltött a levegőben, mint a parketten. A negyed végén Filipovity már 12 pontig jutott, az állás 27-11 volt.

A 2. negyed ugyanott folytatódott, ahol az 1. abbamaradt, a bajnok kosarasai jól dobtak, az ellenfél csak szenvedett. Látványban sem volt hiány, Washington és Lake repkedett a levegőben, Benke pedig távoli kísérleteket fejezett be eredményesen. A negyed felénél, 46-22-nél jött is az újabb komárnói időkérés. És jött a 18. perc, amikor felállva tapsolt mindenki, ez is bizonyítja, hogy Cece örökké a szívünkben él.

A 3. negyed elején Reddic zsákolásának örülhetett az Aréna Savaria közönsége, majd Filipovity gyártotta tovább a pontokat, a negyed felénél, 66-42-nél jött is az újabb komarnói timeout. Benke zsákolt, majd Washington megmutatta, hogy milyen jó arányban dobja a távoliakat, 78-45 volt az állás.

4. negyed elején is a Falco diktálták az iramot, az ellenfél pedig kullogott az eredmény után. A játékrész közepén Hooker kapta a legnagyobb tapsot, 88-54-re vezettek a hazaiak. Aztán megrázták magukat a vendégek és benéztek 30 alá. A meccs hajrájában Hookert Perl váltotta, Krivacevic pedig büntetőzött, 92-63. A hajrá is a szlovákoké volt, de ez már nem számított, a Falco kiengedett, de így is nagyon magabiztosan, bajnokhoz méltó módon, 95-69-re nyert.