Győzelemmel kezdte a bajnokságot a Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület női kosarasai. A Kanizsai Vadmacskák otthonában aratott sikert követően már a Sportdarazsak ellen kellett bizonyítaniuk Plózer Petráéknak. Joggal reménykedtek a szurkolók, hiszen a SzoESE hazai környezetben jobban muzsikál, mint egy hosszú utat követő idegenbeli fellépés során.

Idegesen kezdtek a csapatok, közel két perc kellett ahhoz, hogy megszülessen az első kosár. Igaz, ez tripla volt – Jakubovics Dóra révén megszerezte a vezetést a hazai gárda. Aztán, mint utólag kiderült először és utoljára birtokolta az előnyt a SzoESE Bakó pontjaival megfordította az állást a vendég együttes és a negyed végére már tekintélyes volt a különbség.

Sajnos a folytatás sem sikerült túlzottan jól szombathelyi szempontból. Kintről és a palánk közeléből sem sikerült betalálni. Ráadásul az ellenfél több második szándékból vezetett támadást értékesített. Szabó László vezetőedző hiába kért időt és cserélte játékosait, de hiába, így a nagyszünetre a lényegi kérdés el is dőlt.

A fordulás után sem változott a játék képe. Ideges csapatok játszottak és meglehetősen pontatlanul céloztak, így nagyon kevés kosár született. Elég beszédes adat, hogy a találkozón a hazaiak alig 23, míg a vendégek 37 százalékos dobópontossággal céloztak a mezőnyből. Hasonló különbség mutatkozott a lepattanók tekintetében 41 és 60.

A lelkesedéssel ezúttal sem volt gond, azonban a pontossággal annál inkább. Így a Kanizsai Vadmacskák felett aratott siker után, egy sima vereséget könyvelhettek el a szombathelyi egyetemisták, akik hamarosan feledhetik a kisiklást egy újabb bajnoki mérkőzésen.

Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület – Sportdarázs 36-62 (8-18, 8-13, 8-13, 12-18)

SzoESE: Fekete -, Jakubovics 5/3, Mezősi 5/3, Szabó-Haklits 14, Plózer 6.
Csere: Koltay 2, Balogh V. 2, Dröszler 2, Nagy C. -, Pankaczi -, Tóth -, Fekete F. -.
Vezetőedző: Szabó László