A 2019-es szezonban újítást vezetett be az ISHA, és már a Regionalliga Süd csoportban is lehetőséget ad az öregfiúk korosztálynak és az amatőr játékosoknak is, hogy megmérettessék magukat inline bajnokságban, amit RLS2-nek neveztek el. Ebben a kategóriában idén 4 csapat részvételével zajlanak a küzdelmek.
A 2×12 perces félidőből álló mérkőzéseken testjáték nem megengedett, így a gyorsaság és technikai tudás dominál. A bemutatkozó fordulót éppen Szombathelyen rendezték a hétvégén.

A részletekről Zelevics Ferenc klubelnököt kérdeztük.

És akkor jöjjenek az eredmények, részletesen is.

Szombathelyi Pingvinek – ISV Tigers Stegersbach 4 5:2 (2:0, 3:2)
Kedzésként a Tigers 4-es csapat ellen mérkőztünk meg. Remekül kezdtünk, a második percben már gólt szereztünk Köves Marci révén (1:0). Ezután a mezőnyjáték dominált, mindkét oldalon akadtak lehetőséget, de a kapusok a helyükön voltak. Nálunk László Levente védett. A félidő vége előtt megdupláztuk az előnyt, Göncz Szabolcs lőtt okos gólt Varga Árpád passzából (2:0).
A második játékrész 2. percében György-Mózes Áron zseniális hát mögötti passzával Göncz Szabolcs lépett ki, és megszerezte a második gólját (3:0). Középkezdésből szépített az ellenfél (3:1), de másfél perc múlva ismét Köves Marci szerzett gólt Pálmai Attila átadásából (4:1). A 17. percben -a sormintát követve- Göncz Szabolcs következett, ezúttal Faragó Jonatán asszisztját váltotta gólra. A Tigers még ugyanebben a percben szépített (5:2). A hátralévő időben már nem esett több gól, így jól sikerült a bemutatkozásunk.
Gólszerzőink: Göncz Szabolcs (3), Köves Márton (2)

Szombathelyi Pingvinek – ESV Leibnitz 5:5 (2:2, 3:3)
Hasonlóan az előző találkozóhoz, másfél perc után Köves Marci révén megszereztük a vezetést. A következő 6 percben mezőnyjáték volt a jellemző, majd némileg váratlanul a 9. és a 10. percben gól szerzett a Leibnitz csapata (1:2), amire a játékrész végén Göncz Szabolcsnak volt mág “válasza”, így döntetlennel vonultak a csapatok szünetre (2:2).
Nem indult jól a második félidő, emberhátrányba kerültünk a 13. percben, amit az ellenfél fél percen belül kihasznált (2:3). A 15. percben Pálmai Attila átadásából Varga Árpád góljával ismét egyenlő volt az állás (3:3). A 18. percben egy-egy találat esett mindkét oldalon, nálunk ismét Göncz Szabolcs volt eredményes (4:4), majd ugyanez megismétlődött a 21-22. percekben. A mi találatunkat a Göncz – Köves duó hozta össze, utóbbi adta a gólpasszt. A mérkőzés legvégén még akadt egy óriási gólszerzési lehetőségünk, amit nem sikerült értékesíteni, így döntetlen maradt az eredmény (5:5).
Gólszerzőink: Göncz Szabolcs (3), Köves Márton, Varga Árpád

Szombathelyi Pingvinek – Horobek Fcele 4:2 (3:2, 1:0)
Ez a találkozó nem indult jól, ugyanis a 3. percben a szlovén csapat szerzett vezetést (0:1). Ezután rendeztük a sorainkat, és a 6. perc elején Németh Gergő révén egyenlítettünk (1:1). 2 perccel később Köves Marci saját térfeléről elengedett lövésébe Mazzag Péter piszkált bele, ami enyhén iránytváltoztatott, és ez pont elég volt arra, hogy a Horobek kapusa ne tudja megfogni (2:1). 1 perc múlva ismét Németh Gergő volt eredményes Varga Árpád gólpasszából (3:1). Fél perc múlva szépített a szívósan küzdő ellenfél, így 3:2-es Pingvin vezetéssel vonultak a csapatok pihenőre.
A második játékrész első percének végén ezúttal Varga Árpád volt eredményes Németh Gergő asszisztjából (4:2). A mérkőzés ezen szakaszban már kiütközött a fáradtság a csapatokon, ezért ebben a félidőben több gól már nem esett, így két gólos győzelmet arattak a Szombathelyi Pingvinek (4:2).
Gólszerzőink: Németh Gergő (2), Mazzag Péter, Varga Árpád

A Pingvinek tehát jól mutatkoztak be az RLS2 bajnokságban, és veretlenül a nap győztesei lettek. Zelevics Ferencék legközelebb június 1-én lépnek pályára Stegersbachban a Leibnitz és a Tigers ellen.