A napokban egy NCV fantázianévre keresztelt gépkocsi látott napvilágot. A prototípusra ne úgy tekintsenek a kétkedők, hogy egy tönk fából faragták ki a csodakocsit. A valóság azonban nem is áll annyira távol a képzelettől, hiszen a jármű minden egyes eleme nanocellulóz szálakból áll, így joggal nevezhető környezetbarátnak.

A szénszál és az alumínium úgy tűnik nem mozgatja már meg a mérnökök fantáziáját, így a japánok a tokiói Motor Show fénypontjaként varázsolták elő a kalapból a kocsit. A Nano Cellulose Vehicle (NCV) projekt mögé egyébként teljes vállszélességgel beállt a japán Környezetvédelmi Minisztérium is, amely szeretné a károsanyag kibocsátás drasztikus csökkentését elérni.

Úgy fest, hogy az autógyártás folyamata során keletkező anyagokkal is foglalkozik a hivatal. Ami pedig a nanocellulózt illeti, valódi áttörés és forradalmi újítás lehet. Az anyag ugyanis súlyra ötöde az acélnak és ötször olyan erős is, ráadásul az NCV jelentősen, akár ötven százalékkal is könnyebb lehet, mint egy hétköznapi autó.

A megjelenése pedig több, mint megnyerő. A környezetbarát és gazdaságos jellemzői mellett rendkívül sportos vonalat erősíti, így akár versenycélokra is használhatják. Az ajtók kicsinek hatnak és a Lamborghini Huracant juttatják elsőre az emberek eszébe, miközben egy tágas belső térben vezethet a sofőr. Igaz a motorról még nincs pontos információ, de biztosra vehetjük, hogy az is környezetbarát lesz.

Honlapunkon megjelenő kiemelt tartalmakat a Vasi Korall Kft. támogatja!