MONTENEGRÓ-MAGYARORSZÁG 3-8 (0-3, 1-2, 1-2, 1-1)
Vezette: Ohme (német), Moiralis (görög)

MONTENEGRÓ: Bosanac Andrej – Draskovic Vuk 1, Vucurovic Uros 1, Macic Aljosa, Uskokovic Igor, Radovic Danilo, Vujovic Jovan, Gardasevic Martin, Murisic Luka, Milic Marko, Dragovic Nenad, Mitrovic Marjan 1. Szövetségi kapitány: Radanovic Petar

MAGYARORSZÁG: Grieszbacher Márk – Szieben A. László, Bóbis Botond, Baksa Benedek 2, Fodor Olivér, Schmölcz Norman 2, Dala Döme 3, Csorba Tamás, Szeghalmi Zsombor, Fekete Gergő 1, Ekler Bendegúz, Vékony Ákos. Szövetségi kapitány: Horváth János

A meccs előtti bemutatáskor óriási üdvrivalgás fogadta valamennyi magyar játékost, közöttük is leghangosabban a szombathelyi Ekler Bendegúzt üdvözölte a többezres szakértő publikum.

Az 1. negyedben Bóbis Botond hozta el a labdát, majd a negyed közepéig oda-visszatámadtak a csapatok eredmény nélkül, aztán Baksa Benedek lőtt kapitális gólt, 0-1! Újabb 2 perc múlva Dala Döme talált be távolról, már 0-2! A kapufa velünk van, a montenegróiaknak minden kifelé pattan, míg a mieinknek minden befelé, ezúttal Schmölcz Norman talált be, 0-3, jött is az időkérés.

Eddig minden klappol, a negyeddöntőre kilátogató szaktekintélyeknek, Kemény Dénesnek (fotónkon), Horkai Györgynek, Kásás Zoltánnak és Bíró Attilának is tetszik a mutatvány.

A 2. negyedben Ekler Bendegúz hozta el a labdát a ráúszásnál, majd távolról lőtt is, de A. Bosaniac hárított. Grieszbacher Márk továbbra is őrzi a kapunkat a góloktól, sőt Dala Döme megúszott és nem hibázott, már 0-4!!! A szünet előtt 3 perccel M. Mitrovic szépített, 1-4. A negyed hajrájában Schmölcz Norman már másodszor talált be, 1-5! A végén 5 méterest védett Grieszbacher, ezzel maradt az 1-5.

A 3. negyedben újra Bóbis Botond hozta el a labdát, a helyzet ugyan kimaradt, de a vendégek ellentámadása után sem született gól, mert a kapufa megint velünk volt. Nem úgy a következő támadásnál, amikor U. Vucorovic talált be, 2-5, aztán Baksa Benedek állítja helyre a rendet, megint néggyel vezetünk, 2-6. A negyed hajrájában már a harmadik gólját lőtte Dala Döme, 2-7.

A 4. negyedben a montenegróiak elhozták a labdát, majd Vékony Ákos pontozódott ki, az 5 méterest pedig a kapufa hárította. A negyed közepén jártunk, amikor Horváth János szövetségi kapitány kért időt, sajnos azonban nem sikerült kihasználni az emberelőnyös helyzetet. A hajrában Fekete Gergő és V. Draskovic is betalált még, ezzel 3-8 a vége, szép volt fiúk! A meccs legjobbja naná, hogy a kapus Grieszbacher Márk lett!

További eredmények: Horvátország-Spanyolország 8-10, Szerbia-Olaszország 9-6, Görögország-Ausztrália 11-8.

A 9-12. helyért: Kolumbia-Egyesült Államok 10-16, Brazília-Oroszország 6-9.

A 13-16. helyért: Egyiptom-Argentína 22-6, Dél-Afrika-Új-Zéland 4-8.

17-20. helyért: Szaúd-Arábia-Üzbegisztán 10-20, Kanada-Kína 10-9

AUGUSZTUS 18., TÓFÜRDŐ
Elődöntők: 18:30 Spanyolország-Magyarország, 20:00 Szerbia-Görögország

5-8. helyért: 15:30 Horvátország-Montenegró, 17:00 Olaszország-Ausztrália

Helyosztó mérkőzések: 09:30 Üzbegisztán-Kína (19-20. helyért – fedett uszoda),
12:00 Szaúd-Arábia-Kanada (17-18. helyért – fedett uszoda)
09:30 Argentína-Dél-Afrika (15-16. helyért), 11:00 Egyiptom-Új-Zéland (13-14. helyért)
12:30 Kolumbia-Brazília (11-12. helyért), 14:00 Egyesült Államok-Oroszország (9-10. helyért)

Szombat este 18.30-tól tehát Magyarország – Spanyolország elődöntőt rendeznek.