Az MTK Budapest elleni derbi legnagyobb kérdése az volt, hogy vajon sikerül-e pontot, pontokat szereznie a Hungast Haladás együttesének? A szombathelyi extra ligás csapat hetek óta kiváló formában játszott a legnagyobb nevek ellen is, s ezen nem változtatott az sem, hogy sérülés miatt több hiányzója volt.

A hazaiak szerezték meg a lélektanilag fontosabb első pontokat, azonban Wallner kiváló játékával gyorsan felzárkózott a Haladás és fej-fej mellett haladtak a felek. Aztán Király ütéseivel meglépett az MTK és hiába kért időt Leiszt Máté tartotta előnyét a házigazda és a Szombathelyről induló Takács Doroti révén a szettet is behúzták a kék-fehérek (25-21).

Nagyon összeállt a Haladás játéka a folytatásra. Vacsi blokkjaira, Miranda ütéseire nem volt ellenszere az MTK-nak. Jött az időkérés, de csak lassan – a hajrára – zárkózott fel a fővárosi együttes. Ekkor ismét Takács és Petőváry villant és hiába vezetett 7 ponttal is a vasi alakulat, a játszma végén a budapesti csapat örülhetett 25-20.

Fej-fej mellett haladtak a felek a harmadik felvonás során. Aztán a szett közepén megrázta magát a Haladás és gyorsan megléptek. Wallner és Miranda számolatlanul gyűjtötte ütésből a pontokat, még a hazaiak időkérése sem zavarta meg őket. Még egy kísérletet tett az MTK a felzárkózásra, de hiába, mert Lescay sáncmunkája szettgyőzelmet jelentett (20-25).

Vérszemet kapott a Haladás és az előző játszma sikerén felbuzdulva nekiesett ellenfelének. Az MTK bár vezetett, de gyorsan összeszedett 4-5 pontos hátrányt. Vacsi és Wallner kiváló játékának eredményeként tovább nőtt a Hali előnye és alig 20 perc alatt sikerült egyenlítenie a vendégeknek. Következhetett a mindent eldöntő szett (16-25).

Jobban koncentrál a fővárosi együttes, ez a támadások hatékonyságán is látszott, így szinte végig vezettek a játszma során. Azonban hiába játszott jól Takács és Petőváry, mert a hajrában Miranda zsinórban három pontot is hozott, végül Császár ütése is utat talált a blokk mellett, ez pedig végül a Haladás sikerét jelentette (14-16).

MTK Budapest – Hungast Haladás 2-3 (21, 20, -20, -16, -14)

Haladás: Csóka, Császár, Lescay, Wallner, Miranda, Vacsi.
Libero: Lojen
Csere: Pickering, Németh T.
Vezetőedző: Leiszt Máté