Miközben már jól elkerített területen megkezdődtek a Fedett Jégcsarnok építési munkálatai, a vasi megyeszékhely műjégpályáján öt szupermini csapat, az Ajkai Óriások, a győriek, a Zalai Titánok, illetve a két szombathelyi csapat, a Nyugati Eszkimók és a házigazda Szombathelyi Pingvinek szerepeltek a hétvégén.

Zelevics Ferenc, a Szombathelyi Pingvinek Jégkorong Klub elnöke arról tájékoztatta honlapunkat, hogy a torna célja ezúttal is az volt, hogy megszerettesse a sportágat és a játékot, illetve, hogy megfelelő utánpótlás-bázist biztosítson a felnőtt csapatok számára.

A Magyar Jégkorong Szövetség 12 éves korig nem számol eredményt, le kell játszani szabályosan a meccseket, persze a résztvevő gyerekek és a szülők számolják az eredményeket, de hivatalosan a jegyzőkönyvbe csak annyit írunk be, hogy lejátszották. Az 5-8 év közötti apróságoknál, – akik között a fiúk mellett nem egy kislány is feltűnt – az a lényeg, hogy élvezzék a játékot, harcoljanak a korongért, küzdjenek egymásért és a csapatért egyaránt – mondta el sportoldalunknak Zelevics Ferenc, aki azt is hozzátette, hogy az U8-asok szombathelyi bajnoki fordulója során a teljesen kezdők is bekapcsolódtak.

Még csetlenek, botlanak a srácok és a kislányok, de már látszik közöttük is, ki lehet a jövőben igazi hokis, több csiszolatlan gyémántunk is van. Ez alkalommal minimum 10 fős csapatlétszámmal, 1 kapussal, 3×3 fős sorokkal neveztek a klubok – tudtuk meg a Szombathelyi Pingvinek Jégkorong Klub elnökétől.

A meccsek egyébként 1×18 percesek voltak, futó órával mérték az időt, percenként váltották egymást a 3 fős sorok, minden csapat összemérte erejét a másikkal, a legfiatalabb játékos 5 éves volt.

Igazi winter classic hangulat, hóesés jellemezte a bajnoki fordulót, szenzációs varázsa volt a kültéri pályán ennek a csodálatos játéknak. Sokan ki is látogattak megnézni a csemetéjüket, unokájukat, akik izgalmas meccsekkel hálálták meg az érdeklődést.

Az U10-es, U12-es és az U14-es korosztálynak is szerveznek majd hamarosan hazai tornát a pingvinek, akik a kispályás bajnokságban bonyolítanak majd le meccseket.

A szombathelyi Bognár Gergely csodaszép gólt ütött az ellenfél hálójába. A Reguly Iskolába járó 2. osztályos kisdiák 1 éve korongozik és leginkább a támadó harmadban szeret korongozni.

Gyors és lendületes játék a jégkorong, szerintem védekezésben és támadásban is jó vagyok, szeretnék egyszer kiváló jégkorongozó lenni – árulta el honlapunknak a Pingvinek egyik legjobbja.