Nagyon régen volt már Szombathelyen felnőtt jégkorong meccs, péntek este újra megtörtént ez a szenzáció. Történt ugyanis, hogy este 8 órától, barátságos felnőtt jégkorong meccsel elégítette ki a Szombathelyi Pingvinek Jégkorong Klub a jégkorong helyi kedvelőinek igényeit.

A meccs szünetében egy kuriózummal lepték meg a kilátogató közönséget, mely egyben egy jótékonysági akció is volt. A kapura lövős nyereményjátékon egy egész hétvégére elvihetett a VÉGH Autóház Kft. felajánlásából egy vadonatúj ŠKODA KAROQ-ot egy ügyes kezű néző. Egy próbálkozás 1.000,- Ft-ba került és az így összegyűlt összeget a Markusovszky kórház gyermekosztálya kapja majd meg.

A bemelegítést követően fényekkel és füstgéppel, zenével fűszerezve léptek pályára a csapatok. Akárcsak a nagy meccseken, Szombathelyen is a jégkorongozó-palánták, jelen esetben a kis Pingvinek vezették fel a nagyokat a jégre.

Ünnepélyes korongbedobás alkalmával az Ocho Macho Együttes kiválósága, frontembere, Kirchknopf Gergő működött közre.

Az 1. harmad után, a jég felújítása közben Zelevics Ferenc klubelnök buzdította a közönség tagjait arra, hogy egy karitatív tevékenységet magában foglaló játékban vegyenek részt. A kapura lövéses játékban bárki részt vehetett, aki 1000 Ft-ot rászánt. Aki betalált a kapuba nyerhetett, ha többen betaláltak, sorsoltak. A 2. harmad utáni szünetben, az újabb jégfelújítás alatt rendezték a játékot.

Göncz Szabolcs, a Pingvinek oszlopos tagja a helyszínen sportoldalunknak elmondta, hogy a meccs célja az volt, hogy idén is megmutassák magukat a Pingvinek a szombathelyi közönségnek.
Sajnos az OB III-as hazai meccseinket nem tudtuk hazahozni, itthon lebonyolítani. Korábban Ausztriában játszottunk egy régiós bajnokságban, ahol a Hartberg is szerepelt, innen az ismeretség, ezért hívtuk meg őket a mostani barátságos összecsapásra. Sajnos a betegség megtizedelte őket, de férfias módon kiálltak ellenünk.

Mi egyébként 3 sorral és 1 kapussal szerepeltünk a 3×20 perc alatt. Az OB III középszakaszát eddig nem túl acélos teljesítménnyel vettük, de még bízunk az eredményes folytatásban. Nagyon kell Szombathelyen az utánpótlás, fiatalítanunk kell, de a gyerekeknek is fontos, hogy lássák maguk előtt a felnőtt csapatot, hogy egyszer majd ők is elérhessék a felnőtt bajnokságokban szereplést – tette hozzá Göncz Szabolcs.

Mi pedig csak annyit teszünk hozzá, hogy az este üzenete célt ért, a Szombathelyi Pingvinek kiválóan népszerűsítették ezt a csodálatos téli sportágat, de a jelenleg zajló Téli Olimpia miatt is sokan kijöttek, hogy megnézzék a kiváló hagyományokkal rendelkező szombathelyi hokiklub felnőtt gárdáját.

A szervezők bíznak benne, hogy a későbbiekben a Fedett Jégcsarnokot is megtöltik majd a jégkorong, a műkorcsolyázás és a gyorskorcsolyázás szerelmesei.

A barátságos meccset egyébként a Szombathelyi Pingvinek nyerték, a felnőtt csapat ,,rommá verte” a betegség miatt meglehetősen foghíjasan felálló Hartberget.