Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – JP Auto-Jászberényi KSE 78-58 (22-15, 18-12, 18-18, 20-13)
Bajnokság, 24. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2450 néző
V.: Benczur T., Ádám J., Balog Gy. (Dernei G.)

Falco: Govens 13/9, Perl 12, Balmazovics -, Bruinsma 19/9, Reddic 6. Csere: Váradi 15/9, Curry 13/3, Tóth -, Bíró -, Hódi -.
JKSE: Pitts 15/3, Rakics 5/3, Brbaklics 9/3, Cseh 6, Pantelics 13/6. Csere: Kerpel-Fronius 4, Czirbus 6, Ruják -.

Az 1. negyedben elsőként Reddic középtávolija ért célba, majd Pantelictől jött a válasz. Ezután Govens-tripla, majd Bruinsma is betalált kintről, 10-6. A negyed felénél Bruinsma duplája után 14-10-et mutatott az eredményjelző. Ezután csereként Váradi bejött és 1 percen belül ziccert dobott, majd Curry is bemutatta ugyanezt, de Ő hármast hintett, 18-12. Az utolsó percben Govens újabb kosarának örülhetett a hazai közönség, majd Bruinsma dobta be a kihagyhatatlant, de Pitts még válaszolt, ezzel 22-15.

A 2. negyed berényi kosárral indult, majd Curry szépen fejezte be a hazai akciót, 24-17. Ezután 2 berényi dupla érkezett, majd Váradi triplával vetette magát észre, 27-21. Váradi újabb triplája is célba ért, így már a hazai cséká volt legeredményesebb játékos, 30-21. Egy kis intermezzo után a cséká újabb triplát szórt, 33-23. Váradi újabb 2 pontja után Lazic mester időt kért. Az utolsó percben Perl pontjainak örülhetett a hazai publikum, majd egy vendég dupla a végén még beesett, 40-27.

A 3. negyed Rakic-triplával indult, majd Reddic dupla következett 42-30. Bruinsma duplája után Brbaklic talált be kintről. Közelebb lopózott a Jászberény, a 24. perc végén már ,,csak” 7 pont volt a különbség. Ekkor Gasper Okorn kért időt, majd Váradi-dupla jelezte, semmi gond, 46-37. Pitts pontjai után lett meleg újra a pite, de Govens-tripla kisimította a ráncokat, 49-40. Bruinsma még rátett egy lapáttal, 51-40-nél jött is a jászberényi időkérés. Hiába, Bruinsma triplája is behullott, ezután Perl közelije esett be, majd mindkét oldalon még egy-egy kosár volt sikeres, 58-45.

Az utolsó 10 perc Bruinsma triplájával indult, majd a ziccert sem hibázta el, 63-45. Govens is elhelyezett egy újabb triplát a berényi gyűrűben, ezzel már 20 pont feletti lett a differencia, 66-45. Fantasztikus 10-0-ás rohanással kezdett a hazai csapat, Lazic időt is kért, 68-45. Már semmi nem használt, Curry tripla után 71-45. Pantelic, majd Pitts pontjaival jött közelebb a vendégcsapat, de Curry pontjai mindig jókor érkeztek, 73-52. A meccs végén Hódi is beállt, Curry tovább termelt, a vége nagyon sima maradt, a Falco megérdemelten győzött ilyen arányban is, 78-58.

Gasper Okorn, a Falco vezetőedzője:Számunkra nem volt meglepetés ez a meccs, a 2 hiányzó kulcsjátékosukat nem tudták pótolni, ez rányomta az egész meccsre a bélyegét. Összességében jól játszottunk, uraltuk végig a meccset, ez a győzelem jól jött számunkra.

Nicola Lazic, a jászberényiek mestere: abszolút megérdemelt győzelmet aratott a Falco, ma nem volt ellenszerünk. Nagyon sok problémánk volt, kevés játékosunk állt rendelkezésre, sajnos csak 58 pontot dobtunk, ez kevés, de a Falcóé sem volt túl sok. Amikor komplettek vagyunk, megmutattuk, hogy mindenki ellen mindenhol tudunk jól játszani.

A Falco ezzel a győzelemmel megközelítette a Jászberényt. Az alapszakaszból még 2 meccs van hátra, a szombathelyieknek könnyebb a sorsolása, szóval könnyen lehet, hogy helyet cserél majd a 3-4. helyen a 2 csapat.