Haladás – Mezőkövesd 1-2 (1-2)

Haladás: Király – Habovda, Saláta, Jagodics, Németh Mi. – Holdampf, Nyári (Ivanov 47′) – Bamgboye (Németh Má. 74′), Rui Pedro, Ofosu – Rabusic (Gaál 67′).

Mezőkövesd: Szappanos – Silye (Moutari 87′), Pillár, Szalai, Vadnai – Meskhi, Bertus – Molnár (Tóth Máté 90+1′), Pekár (Katanec 87′), Vajda – Drazic.

90+6′ – Vége a mérkőzésnek.

90+4′ – Ivanov fejelt lukat, majd Gaál bombázott bele a védőkbe. Az utolsó lehetőségként egy bal oldali szabadrúgást végezhetett el a Hali, amire feljött még Király Gábor is. Ivanov azonban a beadást alaposan elméretezte, mert legalább 4 méterrel elkerülte a kaput és a társakat is.

90+2′ – Ofosu beadása pattant fel Szalai kezére, azonban a síp néma maradt. Nagyon meddő a Hali fölénye.

90+1′ – Utolsó cseréje a Kövesdnek: Molnár sétált le és Tóth Máté a pályán, aki a Haladás színeiben is játszott.

90′ – Négy perc lesz a ráadás.

87′ – A Ferencvárostól érkezett Moutari érkezett a pályára, Silye kap pihenőt. Katanec pedig Pekárt váltja.

86′ – Mi maradt ki Te jó ég! Németh Márió vette át a labdát és ugrott ki, 13 méteres tekerésébe alig ért bele a kapus, de így is a kapufán csattant.

85′ – Ivanov húzta meg a bal szélen, az alapvonal közeléből adott középre, de Gaál rálépett a labdára, így 3 méterről maradt ki egy ordító helyzet.

84′ – Gyors ellenakciót vezetett a Mezőkövesd: Vajda keverte meg a védelmet, de lőni nem tudott. Az ismétlésre érkezett Bertus, aki mellé bombázott.

80′ – Drazic megszerezhette volna a harmadik gólját. Egy tetszetős akció végén a támadó középről fejelt a kapu mellé. Ez meleg volt!

78′ – Úgy gondolta Ofosu is, hogy szerez egy sárga lapot. Egy becsúszását értékelte ilyen módon a játékvezető.

77′ – Vajda iramodott meg a bal szélen, élesen lőtt közbe, de a berobbanó játékosokat Saláta előzte meg. A sarokrúgást Pekár végezte el, de nem okozott különösebb gondot a védelem számára.

74′ – Németh Márió is játéklehetőséget kapott, Bamgboye kapott pihenőt.

73′ – Vajda is besárgult.

71′ – Rui Pedro zörgette meg az oldalhálót, de ez nem volt olyan veszélyes.

70′ – A mérkőzés hivatalos nézőszáma: 1930

69′ – Meskhi egy kombinatív és gyors kontra végén 13 méterről lőhetett volna, de Saláta önfeláldozóan mentett, így Király könnyű zsákmánya lett a labda. Majd Pekár lövését is hárítania kellett egy perccel később a szombathelyi kapusnak.

67′ – Gaál Bálint is bejött, Rabusicot váltotta a pályán.

65′ – Németh Milán könyököst osztott ki, amiért sárga lapot kapott a játékvezetőtől.

63′ – Továbbra is többet van a labda a Haladásnál, de érdemi helyzetek nélkül. Jobbára a mezőnyben folyik a játék, viszont nagyon sok a hiba.

57′ – Először Ivanov, majd Ofosu veszélyeztetett a vendég kapu előterében, de mindkét esetben Szappanos volt a végállomás. Próbálja nyomás alá helyezni ellenfelét a Haladás.

51′ – Drazic maradt lent a földön, ápolni kellett a két gólt is szerző játékost. A szabadrúgás veszélyesen érkezett a kapu előterébe, de a védők nem hibáztak.

48′ – Bamgboye sárgult be, mert nem hagyta elvégezni a kirúgást.

47′ – Cserélt a Haladás az ifjú Nyári helyett az új szerzemény Galin Ivanov lépett pályára.

46′ – A Mezőkövesd kezdte a második játékrészt.

45+1′ – Vége az első félidőnek.

45′ – A hajrá egyértelműen a Mezőkövesdé volt, a Hali térfelén folyt a játék, még Drazic léphetett ki a védők között, de Király jól érkezett és szedte össze a labdát.

38′ – Ismét Drazic talált be. Bal szélről érkezett a beadás a vendég akció végén, amibe a kövesdi támadó lehelet finoman ért a labdába, ami Király mellett pörgött a hálóba. Már ott az előny! 1-2!!!

37′ – Rabusic lőtt a hálóba, szépséghiba, hogy lesen állt a támadó. Nyári szerzett labdát majd szolgálta ki társát.

35′ – Molnár Gábor pörgetett fel egy labdát, majd csinálta meg a helyet a lövéshez. Az erő híján ez csak egy kapuscsemege volt.

32′ – Király felszabadítása volt életveszélyes, eltalálta csapattársát, akiről Drazic csípte el a labdát, majd egy rövid sprint után átpöccintette a játékszert a kirohanó kapus felett. 1-1!!!

30′ – Habovda tisztázott a kapu előterében, majd Molnár kísérletét könnyű szerrel fogta a szombathelyi kapus. Egyre aktívabb a Mezőkövesd a bekapott gól óta.

28′ – Veszélyeztet a Kövesd! Egy élesen belőtt szögletet kellett Jagodicsnak fejjel hatástalanítani, majd az ismétlésnél Király öklözésére volt szükség.

24′ – RUI PEDRO! A semmiből szerezte meg a vezetést a Haladás. Ofosu szöktette Rabusicot, aki középre tálalt és ott érkezett a portugál kölcsönjátékos, aki 5 méterről nem hibázott, 1-0!!!

22′ – Eltelt az első félidő fele, de momentuma sem volt a csapatoknak. A lenyugvó nap miatt kezdhetnek aggódni a kapusok, hogy meg ne fázzanak.

20′ – Felhangzik a lelátóról a szurkolók véleménye is…

18′ – Jagodics adta el a védő harmadban a labdát, szerencséjére a kövesdiek támadója hosszan szöktette Drazicot. Az ellentámadás végén Rabusic került jó helyzetbe, de lövés helyett inkább szöktette magát – vesztére. Ebben bizony több volt.

15′ – Meskhi csúszott rá hátulról Nyári lábára, villant is a sárga lap.

13′ – Ígéretes kontrát vezethetett a Haladás, azonban Bamgboye hosszan szöktette társát, így oda a lehetőség.

10′ – Kósza támadásokat vezetnek a csapatok, de igazán nagy veszélyt egyik sem jelentett a kapukra. Inkább amezőnyben gyűrik egymást a játékosok. Nyári ütközte le ellenfelét, akit ápolni kell.

5′ – Kezdeményezőbb eddig a Hali, a vendég csapat megszállta a saját térgfelét, átadva a kezdeményezés lehetőségét a vasi együttesnek.

1′ – A Haladás zöld-fehér összeállítású dresszben lépett pályára, míg a Mezőkövesd fekete szerelésben játszik. A szombathelyiek kezdték a mérkőzést.

A meccs előzményeiről, az esélyek latolgatásról ITT már olvashattak, most jöjjön az összecsapás!

16.55 – Jó napot és Hali-gólokban gazadag sportélményt kívánunk minden kedves olvasónknak!