• Igazi rangadóval kezdődött a férfi NB I-es futsal bajnoksága, hiszen a legutóbbi szezon két, a finálét játszó csapata mérte össze tudását. A címvédő MVFC Berettyóújfalu otthonába vizitált a Haladás VSE, amely a nyáron új edzővel kezdte meg a felkészülést, érkezett két új játékos is, azonban a keret gerince változatlan maradt.

Hiába azonban az elővigyázatosság, a harmadik percben már két góllal meglépett a hazai együttes. Először Nagy Imre, majd Szabó Péter mattolta a szombathelyiek kapusát. A sokkból viszonylag gyorsan felébredt a zöld-fehér együttes, helyzetekig is eljutottak, de gólt Sid révén a MVFC szerzett. Ezt követően viszont a vasi együttes percei következtek.

Először Vas Ádám szépített a 13. percben, a szünet előtt pedig a csapatkapitány Horváth Péter is beköszönt. Ráadásul a pihenő sem törte meg a Haladás lendületét és néhány perc után Dróth góljával már 3-3 állt az eredményjelzőn. Egy védelmi megingást követően ismét a Haladás került hátrányba, amit Juanra mester szerkezetváltással próbált orvosolni. Az 5-4 játék nagyon jól feküdt a szombathelyieknek, azonban a sípmesterek borzolták a kedélyeket és hat perc alatt öt sárga lapot osztottak ki a vendég játékosoknak.

Ráadásul az ítéletek érezhetően a vasi együttest sújtották, a Berettyó pedig jobb csapat annál, hogy ezt a megingást büntetlenül hagyja. A hazaiak légiósai egymás után vették be a Haladás üresen maradt kapuját, ezzel eldöntve a három pont sorsát. Az utolsó percben még Dróth Zoltán kozmetikázta az eredményt, azonban ez a legkevésbé sem vigasztalhatja a zöld-fehér futsalosokat.

MVFC Berettyóújfalu – Haladás VSE 7-4 (3-2)

Haladás: Alasztics – Michel Melo, Hajmási, Silva, Dróth.
Csere: Gyimesi (kapus) – Horváth P., Papp, Gerencsér, Péter, Vas, Martínez, Tóth, Vidák.
Vezetőedző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Gólszerző: Sid 3, Nagy I. 2, Szabó, Diece illetve Dróth 2, Vas, Horváth P.

Sárga lap: Michel Melo, Silva, Dróth, Vas, Vidák (mind Haladás).