Már Gödöllőn is megmutatta a HunGast-Haladás élvonalbeli női röplabda együttese, így elvéve a Pest megyeiek pályaelőnyét. Szerda este a tét az volt, hogy tud-e élni ezzel a lehetőséggel a szombathelyi együttes?!

A Haladás női kézilabda csapatának tagjai is kilátogattak a röplabda mérkőzésre

Döcögősen indult a találkozó, mert a hazaiak gyorsítani akarták a játékot, addig a vendégek inkább lassítani és mindent megtettek ennek érdekében, így közel 25 percig tartott az első szett, melynek a végén a zöld-fehérek örülhettek (25-20). A folytatásban aztán sebességi fokozatot kapcsolt a Hali és Marijeta Runjić ütéseivel szárnyalt a vasi csapat. Nicole Kinser pedig a sáncmunkájával emelkedett a mezőny fölé, így gyorsan be is húzták ezt a szettet Dr. Mucsi Péter tanítványai (25-11).

“Jó a blokk” – Nicole Kinser munkában…

Ezután viszont a vendégek akarata érvényesült. Bár mindent megpróbáltak a szombathelyiek, csak megnehezíteni tudták a Gödöllő dolgát, a játékban viszont alulmaradtak (21-25). Az utolsó szettben sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Mindkét edző az időkérést, mint “fegyvert” használták a rivális ellen, ez a taktika pedig bevált. A hajrára aztán 2-3 pontos Haladás előnnyel futhattak a csapatok. Ekkor már Paradžik vitte hátán a Haladást, amely végül 3-1 arányban megnyerte a második találkozót (25-19). A három győztes mérkőzésig tartó párharc folytatásáig szombat estig várni kell.