Szerdán a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében, pénteken pedig már a bajnoki mérkőzésen nézhetett farkasszemet az Újpest csapatával a Hungast Haladás Szombathely. Bedőcs Gergely által irányított vasi gárda még formálódik, hiszen néhány napja csatlakozott a zöld-fehérek új centere Nikolina Asceric személyében.

Alaposan beragadtak a szombathelyiek a kezdésnél, az Újpest pontosabb támadójátékával gyorsan előnyre tett szert. A szett közepére már megnyugtató előnye volt a liláknak, s bár volt egy rövid periódus, amikor magára talált a Haladás, nem sikerült a bravúr 25-13-ra az UTE behúzta az első szettet. A folytatásban is jobban domináltak a fővárosi lányok, de a vendégek igyekezték megnehezíteni a hazaiak dolgát.

Reljić beállításával felvette a ritmus a Haladás és a szélső ütő pontosságának köszönhetően gyorsan egalizált a vasi együttes (8-8). Ezután viszont a lila-fehérek percei következtek – az UTE magassági fölényét kamatoztatva meglépett ellenfelétől. Hiába kért időt a vendégek mestere, nem sikerült a hátrányt ledolgozni és egalizálni az állást. A történet teljességéhez hozzátartozik, hogy a játszmát eldöntő labdamenet erősen kérdéses volt (25-17).

A harmadik szettet a vendégek kezdték jobban és Wallner irányításával állandósítani tudta vezetését a Hali, egészen a játszma közepéig. Ekkor Bagyinkáék 3 pontos előnyre tettek szert és hiába tett meg mindent a zöld-fehér együttes a szettgyőzelemért, ezúttal sem sikerült kellemetlen meglepetést okozni az Újpest számára (25-21).

A játékban már teljesen egyenrangú ellenfele volt a Haladás riválisának, azonban a támadások befejezésével még lesz munkája Bedőcs Gergelynek. Pihenni sok ideje nem lesz a szombathelyi lányoknak, hiszen vasárnap már a Békéscsaba ellen kell bizonyítaniuk.

Újpest – Hungast Haladás 3-0 (13, 17, 21)

Haladás: Kalman, Takács B., Kolada, Kinser, Asceric, Wallner
Liberó: Lojen
Csere: Huff, Reljić, Bokor, Dobó, Csóka, Marton.
Vezetőedző: Bedőcs Gergely