Az NB II. nyugati csoportjának legutóbbi játéknapján pikáns összecsapás várt a Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület férfi kosarasaira. A Zalaegerszegi KK látogatott a vasi megyeszékhelyre azzal a szándékkal, hogy megnehezítsék a házigazdák dolgát. Kéri Péter együttese viszont mindenképpen győzelemmel szerették volna abszolválni a derbit.

Mindkét oldalon nagy volt a fogadkozás, mégis a vendégek akarata érvényesült. Komáromi pontjaival a vezetést is megszerezték a zalaiak, a SzoESE pedig meglehetősen pontatlanul játszott. Szép lassan aztán magára talált a hazai együttes és a negyed végére – ha csak minimális arányban is – megfordították az állást (18-15).

Amilyen döcögősen indult a találkozó a szombathelyiek számára, úgy javult fel jelentősen a folytatásra Kéri Péter csapata. Mészáros egymás után szórta a triplákat, míg a lepattanók terén Horváth járt élen. A vendégek pedig apróbb faultokkal próbálták megakadályozni a hazaiakat. A nagyszünetben mégis a vasi együttes lehetett elégedettebb, hiszen 46-32 állt az eredményjelzőn.

A hosszabb pihenő inkább a Zalaegerszeg csapatát zavarta meg, ugyanis hosszú perceken keresztül nem találtak be. Ez részben köszönhető volt a SzoESE feljavult védekezésének is, akik a támadójátékot sem hanyagolták el. Amikor a helyzet úgy kívánta akkor kintről, máskor a palánk közeléből szerezték pontjaikat a vendéglátók, így a találkozót végleg eldöntötték.

A záró negyedre már csak az volt kérdés, hogy sikerül-e megszerezni a szombathelyieknek a századik pontot. Ezúttal nem sikerült ezt a külön feladatot megoldani, de még így is kiütéses sikert arattak a SzoESE kosarasai és továbbra is tapadnak az éllovasra a bajnoki tabellán.

SzoESE – Zalaegerszegi KK 97-58 (18-15, 28-17, 27-8, 24-18)

SzoESE: Tóth 10/3, Balogh 16/6, Mészáros 30/18, Oroszi 10, Horváth 12.
Csere: Papp 13/3, Frisnyák 4, Schveighoffer 2.
Csere: Kéri Péter