A férfi kosárlabda bajnokság NB II. nyugati csoportjában izgalmas találkozónak ígérkezett a Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület és a CVSE-Vulkán Fürdő összecsapása. A mérkőzésnek a hazaiak voltak inkább az esélyesei, azonban a vendégek már a városi-városkörnyéki bajnokságban is bizonyította, hogy hiba lenne félvállról venni őket.

A vasiak kulcsjátékosának, Mészárosnak pontjaival kezdődött a találkozó. Ezután néhány percig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A vendégek Rozmán kosaraira alapoztak, míg a szombathelyiek inkább a palánk közeléből találtak be. Aztán a negyed közepétől ritmust váltott a SzoESE, ami meglepte a CVSE együttesét.

Hogy ne lépjen meg túl gyorsan a hazai együttes arról Kovács gondoskodott, de csak időlegesen tudta feltartóztatni az egyetemistákat. A mérkőzésen félelmetesen jól célzott a triplavonalon túlról a SzoESE. A 31 kísérletből 14 talált be, de összeségében is pontosabban tüzeltek a hazaiak. A vendégek ráadásul több labdát is eladtak riválisuknál.

A szünet után még volt két felvillanása a celli csapatnak, azonban több apró hibát is elkövettek, amely megakadályozta, hogy izgalmas legyen a véghajrá. A látottak alapján megérdemelt szombathelyi siker született a megyei rangadón, ugyanakkor ha kicsit pontosabban játszik a Celldömölk, akkor szorosabb eredményt is elérhettek volna.

Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület – CVSE-Vulkán Fürdő 94-71 (24-18, 30-23, 24-20, 16-10)

SzoESE: Tóth D. 18/6, Papp 16/9, Mészáros 22/12, Schveighoffer -, Balogh R. 16.
Csere: Frisnyák 9/3, Horváth C. 7/6, Galambos 6/6.

CVSE: Szabó B. 16/6, Román 25/6, Eszergályos 2, Orbán 15, Németh B. 2.
Csere: Kovács K. 8/6, Somogyi 2, Csói 1, Tóth B. -, Adorján -, Bíró -.