A bajnokság eredeti csapataihoz képest a tornán – melyet külön értékeltek a bajnokság eredményétől – egy a svájci bajnokságban induló, wolfurti csapat is pályára lépett. Így két korosztályban összesen 20 mérkőzést rendeztek, amelyek, hogy beleférjenek az időkeretbe 2 x 7 és fél percesek voltak.

– Az U16-osok mindjárt elsőnek ki is kapták az ismeretlen idegeneket. Nem tudtuk mire számítsunk, ezért azt kértük a csapattól, hogy már az elején vessenek be mindent, nehogy véletlenül egy rossz kezdéssel elmenjen a kedvünk a mérkőzés és a torna hátralévő részére – tudtuk meg Zelevics Ferenc klubelnöktől.

A fiúk mindent beleadva 7:3-as győzelmet arattak, ezzel megalapozva a nap hangulatát a többi csapat és természetesen a szurkolók felé.
Kis szünet után az U10-esek léptek színre, akik bár volt, hogy három góllal is vezettek, végül 6:5-re alulmaradtak a bécsújhelyi veszett kutyák (Mad Dogs) ellen. Ezután Ők is a wolfurtiakkal mérkőztek meg, akik szintén kemény diónak bizonyultak. Annyira, hogy a rendes játékidő nem is hozott eredmény (0:0), így büntetőkkel dőlt el a pontok sorsa. Itt ki kell emelnünk a kapus Lóci teljesítményét, mert egyetlen alkalommal sem kellett maga mögé nyúlni, míg az ellenfél hálóőre nem tudta kivédeni Tamás Dominik fantasztikusan időzített és helyezett lövését, amellyel 1:0-ra a Pingvinek győztek.

Sorra követték egymást a mérkőzések, amelyek után már mindkét Pingvinek-korosztály győzelemi örömmel hagyta el a játékteret. Az U10-eseknél még Fatalin Lackó, Herman Bencus, Mazzag Bende és Szolga Peti alakított hatalmasakat, persze a többiek s nagyon fontos szerepet játszottak az elért sikerekben.

Az U16-os csapat utolsó meccse tartogatta a legnagyobb kihívást, hisz az addig szintén veretlen hazaiak, a Stegersbach Tigers gárdája volt az ellenfél. Érezhető volt a felszültség a szülői szurkolótáborban és talán még az edzőkön is, de 9 másodperccel a játék megkezdése után Zelevics Gergő bebizonyította, hogy aggodalomra semmi ok, és, hogy nem pénzfeldobással nyerte el végül a bajnokság gólkirályi címét. Ebben a félidőben Őri Arvid és Zelevics Gergő jóvoltából további két gól született a Pingvinek előadásában. A második félidőben szintén 3-szor találtak a hálóba a szombathelyiek: kétszer Németh Áron, illetve Markó Bálint és egy becsületgólt a hazaiak is összehoztak, ezzel 1:6-os végeredménnyel, a bajnoksághoz hasonlóan, minden meccset magabiztos fölénnyel megnyerve végzett az első helyen a ,,Pingvinek aranycsapata”.

– Ki kell még emelni Tobler Philip, Gribovszki József, Takács Róbert és az erre a tornára a csapatot kisegítő Nagy ikrek, Marci (kapus) és Bebe teljesítményét. Óriási örömünnep volt ez számunkra, hiszen az U10-es csapatunk megnyerte a bajnokságot és egy pont híján a gólkirály is majdnem tőlünk került ki, U16-osaink viszont mindent elhódítottak, amit csak lehetett és természetesen hatalmas köszönet az edzőknek, Csergő Istvánnak és Rico Toblernek, akik felkészítették a srácokat – nyilatkozta sportoldalunknak Zelevics Ferenc klubelnök.