Rendkívül változatos, izgalmas mérkőzéseket hozott a labdarúgó világbajnokság negyeddöntői. Ezúttal sem szűkölködtünk gólokban, büntetőkben és természetesen drámákban. Elég csak a dél-amerikai valamint a rendező ország mérkőzéseire gondolni. A Bajnokok Ligája fináléjában a Liverpool kapusának, Kariusnak hibáját követően már Muslera áll a célkeresztben, aki a franciák ellen vétett óriásit. Nemes egyszerűséggel bevédte Griezmann kísérletét. A lövés veszélyes volt, de könnyűszerrel védte volna bármely kapus – ez az uruguay-i hálóőrnek nem jött össze. Ráadásul Brazília sem lesz ott a négy között, mert a belgák lefocizták őket. Az erőviszonyoknak megfelelően az angolok magabiztosan győzték le a végére teljesen elfáradt svédeket, míg a horvátok megszenvedtek a sikerért. Oroszország ugyanis a hosszabbításban is tudott javítani, más kérdés, hogy a büntetőrúgások alatt kétszer is megremegett a láb.

Ezzel kialakult az elődöntők párosítása, amiből kiderül, hogy csak európai csapatok vannak a legjobb négy között. Erre legutóbb a 2006-os németországi világbajnokságon volt példa. 2014-ben a brazilok, 2010-ben pedig Uruguay végzett a negyedik helyen, míg négy éve Messiék végeztek az ezüstérmes helyen. Ez a legjobb eredmény, amit fel tudnak mutatni a dél-amerikai országok. Ha a helyezéseket nézzük is alaposan megváltoztak az erőviszonyok, hiszen Németország már a csoportkörben búcsúzott, holott a megelőző három vb-n egy arany és két bronzérmet szereztek. A Spanyolok és az argentinok is ideje korán búcsúztak, csak úgy, mint Neymarék. Egy sor olyan nemzet utazhatott haza, amelyet végső győztesnek kiáltottak ki.

Az aranyérem megszerzésére talán a legnagyobb esélye a franciáknak van. Igaz, Ők is csak egy vb-ezüstöt nyertek 2006-ban, míg egyetlen aranyérmüket a saját közönségük előtt szerezték 1998-ban. Aranyérme van Angliának is (1966), melyet a szigetországban szereztek, azonban a csoportkörben vereséget szenvedtek Belgiumtól. Ráadásul a döntőbe vezető úton azokat a horvátokat kellene legyőzni, akik nagyon masszív csapat benyomását keltik. Modric vezette együttesnek azonban kétszer is hosszabbításos meccsen kellett kivívniuk a továbbjutást. Kérdés: mennyire lesznek fittek.

Ha a múltból kell kiindulni, akkor a horvátok esélyeit növeli, hogy a Suker-féle válogatott 1998-ban vb-bronzot szerzett, míg Anglia 1966 óta még dobogós sem volt. A másik ágon szikrázóbb derbire van kilátás, hiszen két eddig nagyon jó formában játszó csapat méri össze erejét. A korábbi világbajnok már a 15 világbajnokságán bizonyíthat, mígy Belgium 13 tornát vett részt. A belgák legjobb eredménye egy negyedik hely, amelyet még 1986-ban értek el. Valóban érdekes és izgalmas elődöntők várnak ránk, hiszen a négy együttesből hárman nagyon rég vágyakoznak már egy kiugró sikerre – lehetőleg minél fényesebb medállal a végén…

Negyeddöntők:
Uruguay – Franciaország 0-2
Brazília – Belgium 1-2
Svédország – Anglia 0-2
Oroszország – Horvátország 2-2 (3-4)

Elődöntők:
július 10. Franciaország – Belgium
július 11. Horvátország – Anglia

Honlapunkon megjelenő kiemelt tartalmakat a Vasi Korall Kft. támogatja!