Kisvárda – Haladás 1-2 (1-2)

Kisvárda: Felipe – Melnyk, Beriosz, Kravcsenko, Lukjancsuk – Karaszjuk, Ene (Ilics67′), Gosztonyi, Cukalasz, Grozav – Horváth

Haladás: Király – Habovda, Jagodics, Németh Milán, Mohl (Tamás 76′)– Daushvili – Funsho, Rui Pedro, Golodiuk (Holdampf 71′), Ivanov – Priskin (Ofosu 66′)

90′ + 4′ – Vége a meccsnek, győzött a Hali, tovább élnek a remények!

90′ – 4 perc a ráadás!

85′ – Nyerni kell, hogy legyen esély, még 5 percet kell kihúzni!

81′ – Rui Pedro szabálytalankodott, Ilics volt a szenvedő fél. A tálság mintegy 20 méter, Grozav fölé emelte.

72′ – Mohlt lerúgták, cserélni kell!

68′ – Funsho szerzett labdát a pálya közepén, majd Ivanovhoz passzolt, a bolgár visszaadta és Funsho lőtt, de Felipe fölé tornázta.

65′ – Kisvárdai szöglet és egy Gosztonyi-féle löket után jönnek a cserék.

56′ – Nagyon nyom a várdai legénység, komoly tűzijáték végén Király védett hatalmasat, majd Habovda szabadított fel.

55′ – Folyamatosan veszélyeztet a Kisvárda, láthatóan ők sem karnak kikapni.

51′ – Funsho sárgát érő becsúszása után Grozav ívelhette be a szabadot, de mindenki lemaradt róla.

50′ – Támadóbb felfogásban lépett pályára a hazai csapat.

46′ – Nincs csere.

Szünet.

45′ – A Kisvárda kezdte jobban a találkozót, ám a szombathelyiek egyenlítő gólja után kapkodóvá vált a hazaiak játéka, és sok szabálytalanság is tördelte folyamatos futballt. Ivanov még a hosszabbításban bezsebelt magának egy sárgát is, a lélektani előny egyértelműen a Haladásnál van, de ami ennél is fontosabb, a csapat gólokban is jobban áll. 45+2 percnyi játék után 1:2 a vendégek javára.

44′ – Egy vendég szöglet suhant el a kapu előtt élesen, de senki nem ért bele.

41′ – Funsho emelte be a labdát a védelem mögé, a kifutó Felipe alatt pedig átcsúszott a labda, ám a brazil kapusnak másodszorra sikerült begyűjtenie Priskin elől.

37′ – Helyzetjelentés: A Mezőkövesd hazai pályán vezet a diósgyőriekkel szemben, míg kisebb meglepetésre a Paks is előnyben van az MTK ellen.

34′ – Gosztonyi kapott remek labdát, ám a pattogós labdát nem sikerült jól eltalálnia a Kisvárda mai csapatkapitányának.

32′ – Rui Pedro kerül ezúttal a földre, érezhető a találkozó tétje a belépőkön is. A maroknyi szombathelyi tábor hangját lehet hallani a lelátókról!

28′ – GÓÓÓL! Remek támadást vezetett a Haladás, a jobboldali beadást követően Ivanov fejesét hatalmas bravúrral védi Felipe, ám a kipattanó Rui Pedro elé került, aki egy higgadt lövőcsellel elküldte védőjét, majd a bevágta a labdát a hálóba.

23′ – GÓÓÓL! Büntetőhöz jutott a Haladás: Funsho tört be a tizenhatoson belülre, lerántották, Priskin pedig higgadtan a kapu közepébe lőtte a játékszert, 1-1.

20′ – Priskin kap sárgát, amiért letalpalta Berioszt a hazaiak tizenhatosán belül, de sikerült megzavarnia a Halinak az ellenfél labdakihozatalát.

16′ – A szombathelyiek a gól után feltámadtak, ám gólt ismét a Kisvárda szerzett, viszont a találat lesről született, a hazaiak nehezen vették tudomásul ezt, de jó döntés született, Horváth valóban a védők mögött helyezkedett.

11′ – GÓL! Grozav cselezett befele jobbról és körülbelül 20 méterről ballal a rövidbe vágta a labdát. 1:0 a Kisvárdának.

7′ – Tapogatózással telik az első néhány perc, a vendégeknek viszont égető szükségük van a 3 pontra, igaz matematikailag még akkor sem esnének ki a forduló után, ha a gárda vereséget szenvedne.

1′ – A hazaiak kezdik a mérkőzést, akiknél 4 ukrán, és csupán 2 magyar szerepel a kezdőben, míg a szombathelyieknél meglepetésre Priskin Tamás kapott bizalmat Horváth Ferenctől a csatár pozíciójában.

ITT már írtunk az előzményekről, most jöjjön a meccs!

16.55 – Jó napot és Hali-gólokban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!