Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Sopron KC 75–74

V.: Földházi T., Söjtöry T., dr. Mészáros B. (Dr. Gencsev P.)

Falco: Govens 12, Váradi 7/3, Bíró 3/3, Bruinsma 16/6, Reddic 13. Csere: Curry

20/9, Balmazovics -, Tóth N. 4.

Sopron: Warner 20/6, Lemar 17/3, Gilbert 2, Takács 8/6, Gordon 18. Csere: Dénes -, Supola 2, Wiggins 7/3.

Az 1.negyedben jobban kezdtek a hazaiak, Reddic duplával indult a meccs, majd Bruinsma tripla következett, már 5-0 volt. Nem volt megállás, 9-5-nél kértek időt először a vendégek. Bruinsma pontjai után 13-5-öt, majd Reddic találata után először alakult ki a 10 pontos differencia, 17-7. Tóth Norbert büntetői ugyan kimaradtak a végén, de így is 17-11-gyel vonultak pihenőre a csapatok.

A 2.negyed a Sopron számára kezdődött jobban, Warner triplájával 17-16 lett, de érkezett Curry hármasa, majd Tóth Norbert horogból talált be, 22-16. A negyed derekánál 24-21-et mutatott az eredményjelző, aztán Curry tripla jött menetrendszerűen, 30-26. Govens dupla, majd Bruinsma büntetők után, 35-28 állt az eredményjelzőn. Curry dupla után az utolsó percben újabb soproni időkérés következett, aztán Tóth Norbert újra helyreállította a 10 pontos fölényt, 39-29.

A 3. negyed szenzációsan kezdődött a Falco számára, Govens dupla, majd triplák, mert Váradi is dobott ilyet, így 48-35 volt az állás a negyed derekán. Bíró triplája után, 51-36-nál soproni időkérés jött. Aztán feltámadt a Sopron, Gordon 51-38. Ezután Okorn kért időt, 53-40-nél. Govens-Váradi mesteri akció végén már 57-41, majd közelebb jött a Sopron, az utolsó 10 perc előtt 59-50 volt az állás.

A 4. negyedet is nagyon jól kezdte a hazai csapat, Govens, majd Curry, így 63-50 volt az állás, jött is a Sabáli-féle time-out. Az időkérés után Curry tripla, 66-52, majd újra Ő büntetőzött és 17pontos lett. Aztán fordult a kocka, Lemar 71-65-re hozta fel a vendégeket és 3’40”-nel a vége előtt hazai időkérés jött. Curry-kosár, 73-65, majd Warner 3 pontjával 74-70 lett. Warner pontjai után 1 perccel a vége előtt 74-74. Aztán Reddic dobhatott 2 büntetőt, amiből egyet értékesített is, majd a lepattanót a soproniak szerezték meg 4 másodperccel a vége előtt, de Lemar kihagyta a távolit, így 75-74 lett a végeredmény.

Gasper Okorn, a Falco vezetőedzője: tanulságos volt a mai meccs, az utolsó negyedben 24 pontot dobtak ellenünk. Meg kell tanulnunk megtartani az előnyünket, egyszerűbben kell nyernünk. Govens személyében kaptunk egy új típusú játékost, Bruinsmát most kaptuk vissza, de most már vigyáznunk kell, hogy ne veszítsünk el senkit. Meg kell várnunk, hogy a játékosok megismerjék egymást. Gratulálok a Sopronnak. Erős csapat, okos edzővel. A jövő héten a legjobbat kell mutatnunk a bajnokesélyes címvédő Szolnok ellen.

Sabáli Balázs, a soproniak vezetőedzője: az 1 félidőben érvényesült a Falco agresszivitása, nem volt belső játékunk, nem voltak betöréseink, csak szenvedtünk, de még 16 pontról is vissza tudtunk jönni. 22 labdát adtunk el, abból 30 pontot dobott a Falco. Köszönjük szurkolóink támogatását, jól küzdöttünk, de ma 1 ponttal kikaptunk. Ennél nagyobb fájdalom Warner sérülése, ami majd később derül csak ki, mennyire súlyos.