Alba Fehérvár – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 82-95 (15-20, 16-30, 26-18, 25-27)
Bajnokság, 6. forduló
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
V.: Praksch P., Győrffy P. A., Ádám J. (dr. Páli K.)

Alba: Ljubicsics 16/6, Keller -, Guyton 20/9, Csupkovics 14/6, Molnár 4. Csere: Govens 14/3, McDuffie 12/3, Seyi -, Takács -, Csorvási 2.

Falco: Hooker 20/6, Perl 12/6, Benke 7/3, Krivacsevics -, Reddic 12. Csere: Váradi 7/3, Curry 6, Lake 4, Filipovity 12/6, Bíró -, Washington 15/6.

A bajnokság november 2-ai játéknapján az Alba Fehérvár otthonába látogatott a Falco. A találkozó előtt a sárga-feketék 4-0-ás, a hazaiak 3-2-es mérleggel álltak.

Az ütközetet egyértelműen a Falco kezdte jobban, kétszer is betaláltak a sárga-feketék a hárompontos vonalon túlról, 8-0 után érkeztek az első fehérvári pontok Guyton részéről.
Úgy tűnt a bajnoknál a karmesteri pálca, tudatos játékkal, Hooker és Perl pontjainak köszönhetően 20-15-re meg is nyerték az első etapot.

Az ex-Albás Marko Filipovity triplája után zúgott a 10 a csordulásig megtelt vendégszektorból. DeVaughn Washington sziporkázott, 11 pontig jutott az első félidőben. A szünetben kényelmes előnyt élveztek, 31-50 állt a táblán.

A harmadik negyedben Juvonte Reddic találatával már 20 pont felettire növelte a különbséget a Falco. Aztán feljavult az Alba, Ljubicsics, Csupkovics és Molnár pontjai miatt újra nyílt lett a meccs. 57-68-ra vezetett a Falco, amikor megszólalt a játékrész végét jelző duda.

A fehérváriak mindent vagy semmit alapon bekúsztak 10 alá, de a Váradi Benedek által vezetett szombathelyi csapat bírta jobban a végét. Ezt a negyedet is megnyerték a vasiak. Ezzel 82-95-ös sikert arattak az Alba Regia Sportcsarnokban.

A Falco következő mérkőzése a német Bonn csapata ellen lesz a Bajnokok Ligája csoportkörében. November 5-én, kedden 18 órakor dobják fel a labdár az Aréna Savariában!