Pénteken egy hosszú utat követően léptek pályára a szombathelyi röplabdázók, hogy bevegyék az Újpest csarnokát. Ez a végeredményt látva nem sikerült, azonban csalóka a számadat. Három szettből kettőben csak a szerencsén múlt, hogy a lilák örülhettek. A keretből hiányzott Bokor Laura, aki a héten betegséggel bajlódott. Helyette a kapitányi teendőket Kolada Judit látta el.

Az első szettben a vendégek játszottak jobban. Szép lassan 3-4 pontos előnyre tettek szert, míg az Újpest csak futott az eredmény után. Amikor a hazaiak elkapták a fonalat, akkor dr. Mucsi Péter időt kért, rendet tett tanítványainak fejében és ismét a vendégek muzsikáltak jobban. Azonban két szettlabdát is hibáztak a kulcspillanatban, ezzel pedig élt az Újpest és közel 30 percnyi játék után előnybe kerültek a lilák.

A második játszma is hasonló forgatókönyv szerint folyt. Andrea Kalman ütéseivel és a centerek jó blokkolásaival nem tudtak mihez kezdeni a hazaiak. Aztán a szett végén megrázta magát az Újpest, a szombathelyiek több hibát is elkövettek, így ebben a játszmában is túlórázni kényszerültek a csapatok. Végül az UTE örülhetett, hiszen a 28-26 azt is jelentette, hogy már 2-0-ra vezet a fővárosi együttes.

Ez a tény kissé megfogta az addig kiválóan játszó vasi lányokat és az utolsó etapra már nem sziporkáztak úgy, mint korábban. Végül 24 percnyi játék után nemcsak a szettet, hanem a mérkőzést is behúzta az Újpest. A 3-0-ás végeredmény dacára nincs oka szégyenkeznie a Haladás együttesének, mert komoly erőpróbára késztette az esélyesebb fővárosi gárdát.

Ráadásul a sorsolás szeszélyének köszönhetően sokat nem pihenhettek a Takács Bernadették. Közvetlen az Újpest mérkőzést követően útra keltek és az éjszaka közepén értek Nyíregyházára, ahol szombat este kell bizonyítaniuk. Mucsi Péter elárulta, hogy a délelőtti órákban kis átmozgató edzéssel hangolnak majd a derbire és biztosra vehető, hogy nem feltartott kézzel lépnek pályára tanítványai.

Újpest – Hungast Haladás VSE 3-0 (26-24, 28-26, 25-18)

Haladás: Asceric, Kalman, Cicic, Wallner, Takács, Kinser
Libero: Lojen
Csere: Kolada, Huff, DObó, Reljic
Megbízott vezetőedző: dr. Mucsi Péter