FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, D-CSOPORT
1. FORDULÓ
JDA DIJON (francia)–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 87–68 (22–17, 20–17, 21–14, 24–20)
Dijon, 1650 néző. V: Liszka (lengyel), Vojinovics (montenegrói), Maciulaitis (litván)

DIJON: HOLSTON 6/3, SULAIMON 23/9, Ulmer 4, LOUM 12/6, Chassang 8. Csere: Julien 2, Leloup 7/3, SOLOMON 17, Young 8, Radnic. Edző: Laurent Legname

FALCO: Hooker 10/3, Benke 1, FILIPOVITY 22/18, Washington, REDDIC 22. Csere: Perl 6, Váradi 2, Bíró, Lake 5, Krivacsevics. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 4. perc: 14–3. 6. p.: 14–10. 9. p.: 19–17. 15. p.: 27–18. 16. p.: 33–21. 18. p.: 35–27. 23. p.: 49–38. 26. p.: 57–40. 32. p.: 68–48. 34. p.: 77–53. 36. p.: 81–55. 40. p.: 85–68

A mérkőzés történéseinek részletes áttekintéséhez kattints IDE.

A Falco fennállásának első Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésére készült a Dijon vendégeként, amely elődöntős volt a legutóbbi francia bajnoki idényben, a jelenlegiben pedig három győzelem mellett csak az euroligás Lyontól kapott ki. A magyar bajnok mindhárom eddigi meccsét megnyerte az NB I-ben.
A Jean-Michel Geoffroy Csarnokban Gasper Okorn vezetőedző együttese csupán 3-3-ig tartotta magát, ám ekkor a csoport egyik favoritjaként számon tartott hazaiak egy 11-0-s rohammal elhúztak. A folytatásban főként az amerikai Juvonte Reddic révén közelebb zárkózott a Falco, és 20 perc elteltével 42-34 állt az eredményjelzőn.
A fordulás után 17 ponttal meglépett a Dijon, miközben a mezőny legjobbja a magyar válogatott Filipovity Márkó volt, aki ekkor 19 pontnál tartott. A 63-48-ról induló zárószakaszra már nem maradtak izgalmak, a vendégek sima vereséggel mutatkoztak be a BL-ben.

A mérkőzés másfél perces összefoglalóját tekintsd meg ITT., sajtótájékoztatón elhangzottakat pedig ITT nézheted vissza.

Laurent Legname: – Jó érzés, hogy megszereztük az első győzelmünket a sorozatban. Sosem lehet tudni, mit hoz egy találkozó, amelyre csak két napot tudtunk készülni, miközben az ellenfél már négy mérkőzést is lejátszott a Bajnokok Ligájában, tehát lendületben volt. Koncentráltunk a saját játékunkra és ez kifizetődött ezen a napon. Negyven percen keresztül oda kellett figyelnünk, mert veszélyes csapat a Falco.

Gasper Okorn: – Nem is kérdés, megérdemelt győzelmet aratott a Dijon. Tudtuk a meccs előtt, mire számíthatunk, mégis sok labdát adtunk el, amelyek után könnyű kosarakat szerzett az ellenfél és eldöntötte a találkozót. A nagyszünetben beszéltünk a hibáinkról és próbáltunk változtatni, ám semmi sem történt. Harmincegy pontot kaptunk gyors indításból, míg mi csupán hatot szereztünk, ez volt a legnagyobb gondunk, de egyébként sem vagyok elégedett a teljesítményünkkel, tudunk ennél jobban is játszani.

A Szombathely jövő kedden a görög PAOK-ot fogadja. Az Aréna Savariában 18 órakor kezdődik a meccs!