Honvéd – Haladás 3-2 (1-1)

Honvéd: Gróf – Batik, Kamber, Skvorc – Heffler T., Vadócz, Gazdag (Pölöskei 85′), Nagy G., Uzoma – Danilo (Cipf 91′), Holender (Lukács 63′)

Haladás: Király G. – Schimmer, Kolcák, Benes, Bosnjak (Habovda 41′)– Grumics, Jagodics M. – K. Mészáros, Petró (Németh M. 78′), Lyng (Funsho 71′) – Priskin

A meccs előtti történésekről, az előzményekről honlapunkon ITT már olvashattak, most következzen a várva-várt meccs.

20.10 – Jó estét és Hali-gólokban gazdag sportélményt kívánok minden kedves szurkolónak.

1′ – A Hali szakadó esőben indította útjára a labdát.

3′ – Bosnjak indult meg, majd ballal a kapu fölé durrantott.

6′ – Heffler próbálkozott, de a 23 méterről eleresztett ballábas lövését Király könnyedén megfogta.

16′ – Előbb Skvorc, majd Petró is sárgát érdemelt.

19′ – Nagy beívelése után Holender csúsztatta fölé a labdát.

25′ – Sokat csillapodott az égi áldás.

26′ – Nyom a piros-fekete csapat, most éppen Holender-Vadócz akció végén kellett blokkolnia az egyik szombathelyi védőnek.

28′ – Egy méretes Bosnjak-bedobás után visszapattant a zöld-fehér csapatkapitányhoz a labda, egyből élesen lőtt és bizony Grófnak nyújtózkodnia kellett. Szép helyzetfelismerés volt.

30′ – Jagodics mesterien tört be a büntetőterületre, középre adott, de Petró nem találta el a labdát.

33′ – Dörög, villámlik, a játékvezető félbeszakítja a meccset.

Pár perc múlva kijöttek a csapatok, szakad az eső, de talán már nem lesz égzengés.

38′ – Danilo, 1-0! Egy labdaszerzés után Gazdag átadása találta meg a gólszerzőt, 1-0. Nem érdemtelenül vezetnek a kispestiek.

40′ – Bosnjak sérült meg egy könyökös után, Habovda jött be. Mostantól Schimmer a cséká.

44′ – Jagodics tért ölelő indítása után Mészáros K. került ziccerbe, de Gróf hárított.

45′ – GÓÓÓÓL! A legjobbkor, Priskin! Petró szöglete után kiválóan emelkedett a csatár és a fejesét nem érte el Gróf, 1-1!

Szünet.

46′ – Itt a 2. játékrész, csere nincs.

48′ – Király védett egy távoli löketet.

55′ – Heffler szabadrúgása szállt fölé.

59′ – Heffler 2 szögletet is beívelhetett egymás után, a szombathelyiek szerencséjére csak az egyik volt veszélyes, de Király a helyén volt.

65′ – Batik lőtt, Király hárított.

67′ – Gól, Kamber szerezte vissza a vezetést a hazaiaknak, 2-1!

71′ – Csatárposzton cserélt Hipp, kell a gól!

76′ – Eldőlt a meccs? 3-1. Vadócz szerzett labdát és egy pazar kontra után a csereként beállt Lukács lőtt Király kapujába.

80′ – GÓÓÓÓL, Funsho parádésan lépett ki két hazai védő között és szépen fejelt a kispesti kapuba, 3-2!

82′ – Piros lap! Priskin érdemelte ki, miután Batiknak könyökölt oda, érthetetlen.

90′ – 3 perc lesz a hosszabbítás.

92′ – Cipf ollózott, kapufa!

93′ – Vége a meccsnek, jól küzdött a Hali, de ezúttal nem sikerült a pontszerzés.