A női röplabda NB II. nyugati csoportjának rájátszásában vérbeli rangadóra volt kilátás vasárnap délután. A Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület együtteséhez az Ajka gárdája látogatott. Az ellenfél csapatában pedig egy ismerős arc is volt, hiszen Horváth Mónika korábban hosszú éveken keresztül dolgozott a vasi együttes sikereiért.

Az első mérkőzést 3-1 arányban az Ajka nyerte és a szombathelyi találkozót is ők kezdték jobban. A küzdelmes első szettben fej-fej mellett haladtak a csapatok és mindkét gárda igyekezett riválisának minden megingását kihasználni. Ez a vendégeknek sikerült jobban, akik húsz perc alatt behúzták az első szettet. Ráadásul a folytatásban is az Ő akaratuk érvényesült.

Bodzer Attila hiába próbálta megtörni a Röpisuli SE lendületét, ez nem sikerült. Így az Ajka egyetlen játszmától volt a találkozó megnyerésétől. Érezte is ezt mindkét együttes, hiszen a nyerő pozícióban levő vendégek le akarták zárni a meccset, a SzoESE viszont a túlélésért harcolt. A végjátékban aztán a szombathelyiek keze nem remegett meg, így a folytatásban már az egyenlítésért hajtottak.

Nem is érheti szó a ház elejét, ugyanis a negyedik szettben már nem volt megállás. Gulkai Zsófia vezetésével megnyugtató előnyre tett szert a SzoESE, ezt pedig meg is őrizték és máris 2-2 állt az eredményjelzőn. Következhetett a mindent eldöntő ötödik játszma, amelynek végén a hazaiak örülhettek. Az álmos kezdés után egyre jobban játszó szombathelyiek megérdemelten nyerték meg az Ajka elleni találkozót.

SzoESE – Röpisuli SE Ajka 3-2 (21-25, 23-25, 26-24, 25-17, 15-13)

SzoESE: Demény Laura, Halmosi, Gulkai, Bíró, Demény Liza, Kiss L., Szalai, Nagy, Lajos.
Vezetőedző: Bodzer Attila