Egyre jobban összeáll a Denver Nuggets játéka. Ezt bizonyították a Boston elleni derbin is, ahol Murray 48 ponttal, karriercsúccsal járult a hazaiak sikeréhez. Hiába a liga két legjobban védekező csapata mérte össze erejét, a különbség végül a támadóteljesítmények között keresendő. Nyert az Oklahoma City Thunder is, amely nagy árat fizetett a sikerért. Westbrook a harmadik negyedben megsérült és úgy tűnik, hosszabb kihagyás vár az irányítóra. Kétszeri hosszabbításra volt szükség New Yorkban, ahol végül a Chicago nyert – leginkább LaVine ponterős játékának köszönhetően. Igaz, hiányzott a Knicks vezére – Hardaway személyében – de még így is győzelmi esélyük volt a hazaiaknak. Továbbra is szenved a legutóbbi négy NBA döntőt játszó Cleveland. Nyilván a Cavs kerete megváltozott és vezérét is veszítette, miután LeBron James a Lakershez távozott, de az 1-9 mutató nagyon arcpirító. Ezúttal Orlandóban kaptak ki Hillék. Drummond Green sérülés miatt kihagyta a Warriors Memphis elleni összecsapását és Steph Curry sem volt formában, mégis könnyedén győzött a címvédő. Durant és Thompson pontjaira építő GSW 16 egységgel dobott többet riválisuknál.

Denver Nuggets – Boston Celtics 115-107

Oklahoma City Thunder – New Orleans Pelicans 122-116
New York Knicks – Chicago Bulls 115-116 – kétszeri hosszabbítás után
Orlando Magic – Cleveland Cavaliers 102-100
Indiana Pacers – Houston Rockets 94-98
Utah Jazz – Toronto Raptors 111-124
Golden State Warriors – Memphis Grizzlies 117-101