Az északamerikai kosárlabdaliga (NBA) legutóbbi fordulójában a New Orleans Pelicans tudta felülmúlni a Memphis Grizzliest 114-95-re.

Anthony Davis és a maga kiemelkedő teljesítményén kívül (36 pont, 18 gólpassz, 3 blokk) a másodéves Frank Jackson egyéni csúcsot döntött a mérkőzésen. (17 pont) Julius Randle (15 pont), Justin Holiday (13 pont) és Elfrid Payton (11 pont) is maradandót alkotott a magyar idő szerint hajnali 1 órakor lejátszott mérkőzésen. Érdemes megemlíteni, hogy Anthony Davis az összecsapáson 7-szer tudott zsákolni. A Pelicans dominált a festékben szerzett pontok mennyiségében, ahol 70-42-re múlta felül a Grizzliest, valamint a lepattanók száma is a győztes csapat teljesítményét tükrözi. (40-36)

Mike Conley 22 ponttal és 10 gólpasszal zárt, de ez a teljesítmény korántsem volt elég, hogy megakadályozza a sorozatban 6. vereségét a Memphisnek. JaMychal Green 16 pontot tett hozzá a mérkőzéshez, Jaren Jackson pedig 12-őt. Minden mellett a mérkőzés a végletekig izgalmas volt. 11-szer változott meg a vezető csapat szerepe és 9-szer mozogtak egyenlően a csapatok. A harmadik negyed végéig a legnagyobb különbség a két csapat között csak 6 pont volt. A negyedik negyedben aztán elfáradt a Memphis és Anthony Davis extrájának köszönhetően a New Orleans Pelicans végül egy könnyű meccsen verte a Memphis Grizzliest.