FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–KAPOSVÁRI KK 81–74 (15–16, 19–19, 28–20, 19–19)
Szombathely, 2620 néző. V: Papp P., Török R., Kulcsár T.

FALCO: HOOKER 12/6, Benke 11/3, Bíró, Washington 6, Reddic 10. Csere: FILIPOVITY 14/12, PERL 14, Váradi 8, Krivacsevics, Lake 6. Edző: Gasper Okorn

KAPOSVÁR: DAVIS 19/6, NORFLEETT 18/6, Ponjavics 3/3, Hendlein 2, Dramicsanin 14/9. Csere: LALICS 15, Baki , Krnjajski 3/3, Bogdán. Edző: Fekete Ádám

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–5. 7. p.: 11–11. 13. p.: 15–26. 18. p.: 31–31. 20. p.: 34–35. 24. p.: 43–42. 27. p.: 52–46. 30. p.: 62–55. 33. p.: 70–69. 38. p.: 81–69
Kipontozódott: Ponjavic (34. p.)

Az 1. negyedben a Hooker – Benke, Bíró, Washington, Reddic ötössel kezdett a Falco, a feldobás után a vendégeké lett a labda. Mindkét csapat sok hibával, kapkodva kezdett, az első pontot Reddic jegyezte büntetőből, 2 perc után született ez az első kosár. Aztán a kaposvári Dramicanin triplája után Washington zsákolt, 3-3. Ezután a kaposváriak vezetésével telt el pár perc, 4 perccel a negyed vége előtt 9-11-et mutatott az eredményjelző. Közben Filipovity, Perl, Váradi, Krivacsevics is beszállt. Váradi ziccere után a 8. percben vette vissza a vezetést a sárga-fekete csapat, 13-11. A játékrész végén Reddic zsákolt egyet, majd Norfleet utolsó másodperces triplája után 15-16 lett a vége.

A 2. negyedben Norfleet büntetőből szerzett pontokat, ekkor a hazai közönség Juliant kezdte el éltetni, majd Gasper Okorn kért időt. Hiába 15-26-ra ellépett a vendégcsapat, majd Filipovity triplája után 22-28-ra zárkózott a Falco, jött is a kaposvári mester időkérése a negyed derekán. Elkélt ekkor a szurkolás és Filipovity triplahintő keze is, persze Norfleet is tud ilyet, 27-31. Zozó mesteri duplája után Benke is zsákolt egyet, 31-31-nél, 2 perccel a félidő előtt érte utol a vendégeket a bajnokcsapat. Hooker precíz középtávolija után pedig már a Falco vezetett, 33-31. Felállva, vastapssal buzdította a hazai szurkolótábor ekkor Váradiékat, majd a negyed utolsó percében Reddic dobott be 1 büntetőt, 34-33. 12 másodperccel a vége előtt Okorn mester még időt kért, de a vendégek megtartották minimális előnyüket, 34-35.

A 3. negyed kaposvári kosárral indult, majd Washington zsákolt, aztán Reddic is betalált. Benke pontjai után, 40-39-nél újra átvette a vezetést a Falco. A másik odalon Davis extra módon dob, a tripla után 40-42. Benke és Hooker pontjai után Váradi dobta be a ziccert, 48-44. A játékrész közepén Lake is megszerezte első pontjait, aztán Zozó és Filipovity pontjaival már 55-46. Igen ám, Dramicanin révén 2 triplával feleltek, közben Lake is hintett egy duplát, 57-52. Hooker 3 pontosa idegnyugtatóként hatott, majd Lake szerelt egymás után kétszer is. A játékrész végén Zozó büntetői ültek, 62-55.

A 4. negyedet jobban kezdte a Falco, Zozó pontjai után, 66-57-nél kért időt a vendégek mestere. Lake dupla után Washington büntetői után először vezetett 10-nél többel a Falco, 70-59. A negyed közepén Reddic, majd Váradi pontjai eldöntötték a csatát, 74-62. Lalic tartja a lelket a vendégekben, 77-67. A meccs vége előtt 2 perccel egész sort cserélt Okorn, 81-69. A végén még felzárkóztak egy kicsit a vendégek, 81-74-re győzött a bajnok!

Gasper Okorn: – Köszönetet szeretnék mondani mindazoknak, akik kilátogattak a mérkőzésre. Természetesen nem vagyok elégedett. Nem játszottunk jól, de nyertünk. Gratulálok a Kaposvár jó teljesítményéhez. Azt hiszem a játékosaim már a szerdai találkozóra gondolnak, fejben teljesen máshol jártak. Jól védekeztünk, de számos alkalommal emberről is betalált az ellenfél. Az ilyen szituációkból kapott 15 pont sokat számít. A győzelem szép, de nem vagyok elégedett a mutatott játékkal. Előbb-utóbb meg fognak minket büntetni. Háromból három győzelmünk van, ez volt a cél, de mind a három mérkőzésen voltak olyan pillanatok, amikor pengeélen táncoltunk. Agresszívak vagyunk, de nem fókuszálunk.

Fekete Ádám: – Győzni jöttünk Szombathelyre, de sokat hibáztunk, sok volt az eladott labdánk, a kihagyott büntetőnk. Kikaptuk, de ettől függetlenül gratulálok a csapatomnak. Jobban meg kell találnunk egy egyensúlyt a játékunkban, ha eredményesebbek akarunk lenni jövőben.