Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – JDA Dijon 82–81, h.u. (21–12, 15–24, 23–26, 12–9, 11–10)
Bajnokok Ligája, D-csoport, 8. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2810 néző
V.: Cici (albán), Maricsics (szerb), Suslov (észt)

Falco: Hooker 9/6, Curry 12/6, Benke 2, Washington 11/6, Reddic 14. Csere: Filipovity 9/6, Váradi 6/3, Perl 16/3, Lake 3.

Dijon: Holston 6/3, Sulaimon 15/9, Ulmer 24/6, Chassang 16, Loum 2. Csere: Julien 7, Solomon 6, Leloup 5.

Most vegyük át még egyszer, mi is történt negyedről negyedre!

Az 1. negyedben a Hooker – Curry, Benke, Washington, Reddic összeállításban futott ki a Falco. Idegesen kezdtek a csapatok, aztán Curry kezdte meg a pontgyártást a 2. percben, amire gyorsan jött a válasz, de Curry triplája mindenkit megnyugtatott, 5-2. Ezután Washington triplája és zsákolása okozott vastapsot, majd Hooker és Benke is betalált. A csereként beállt Filipovity és Perl sem váratott sokáig magára, ők is pontokat szereztek. A 8. percben, 20-10-nél kért időt a francia csapat. A negyed végén 21-12-t mutatott az eredményjelző.

A 2. negyedben Lake szerezte az első szombathelyi pontokat, a fiatal center közelről pöcizte be a labdát, 23-14. Ezután, egy hazai labdaszerzést követően újra Perl volt eredményes, ezúttal zsákolt Zozó, 25-16. Ezután 2-szer egymás után a franciák voltak eredményesek, így jött is az Okorn-féle time-out, 27-20. Jókor jött az időkérés, hiszen a játékmegszakítást követően Curry triplával köszönt be, igaz, azonnal jött rá a válasz is, 30-23. Egy dupla itt, egy tripla ott, 32-26. Feljöttek a franciák, tisztán dobnak, a sárga-feketék egy kicsit lelassultak. Mire leírom Reddic szerzett labdát, szándékos fault, jöttek a pontok, 33-28. A játékrész vége a franciáké volt, ki is egyenlítettek, 36-36.

A 3. negyedet zsákolással kezdte a Dijon, először vezettek, de csak pár másodpercig, mert azonnal egalizált a Falco, 38-38. Sorozatban fújták ekkor a játékvezetők a faultokat a magyar bajnokra és közben egyre pontosabban dobtak, 40-47-nél jött is az időkérés hazai oldalon. Hooker, Washington és Perl pontjaival lépett közelebb a Falco, 48-49. Hooker-tripla a helyén, majd Solomon zsákolt, 53-56. Zozónak ezúttal is kijár az MVP-díj, kiválóan játszott, 56-56 a sikeres büntetők után. Váradi 2+1 pontja után újra vezettek a sárga-feketék, 59-58. Sajnos a negyed hajrájában több kétséges ítélet is született, amelyek a magyar bajnokot sújtották, 59-62.

A 4. negyed elején sokáig nem esett kosár, aztán Reddic büntetői törték meg a csendet, 62-62. Sajnos 7 perccel a vége előtt Benke Szilárd kipontozódott, de Beni triplája azonnal a helyére került, 65-64, de a franciák is betaláltak, 65-67 volt az állás 5 perccel a dudaszó előtt. Sajnos a triplájuk is a helyére került, így 4’26”-tal a vége előtt Gasper Okorn időkérése nem volt kérdéses. Filipovity-tripla, talán beindul Márkó, 69-70. 1’53”-mal a vége előtt érthetetlen ítélet született, szerencsére csak 1 büntetőt dobtak be, 100 másodperccel a vége előtt 69-71. Sajnos Filipovity több, egymást követő tripla-kísérlete sem talált utat a gyűrűbe, így 1’22”-vel a vége előtt még mindig 69-71. Reddic-dupla, majd francia homály, 71-71-nél Okorn-időkérés. 12 másodperce maradt a Falcónak, hogy nyerjen. Maradt az iksz, 71-71, jött a hosszabbítás!

A hosszabbítás elején a büntetők ültek, 72-73. Reddic zsákolt, újra vezetett a magyar bajnok, 74-73. Egy kosár itt, egy ott, 76-77. Sajnos Hooker odaütött, újra büntetőzhettek, így 1’42”-vel a vége előtt 76-78. Curry pontok, 78-78. Hooker szabálytalansága után 3 dobás ,,járt” nekik, mindegyiket bedobták, 78-81-nél, 29 másodperccela vége előtt Okorn mester újra időt kért. Perl 1 büntetőt bedobott, majd a lepattanó megszerzése után Filipovity a legjobbkor szórt triplát, 82-81, de még majdnem 3 másodperc vissza volt! Óriási küzdelem zajlott még egy jó dobó pozícióhoz, de már nincs idő, megint győzött a FALCO, 82-81. SZÉP VOLT, FIÚK!!!

Gasper Okorn: – Köszönet a szurkolóinknak, illetve gratulálok a játékosaimnak! A jó csapatnak szerencséje is van. Egy labda döntött. Ilyenkor szerencsésnek kell lenned. Uraltuk a lepattanókat, ez nagyon fontos volt. 15 eladott labdát harcoltunk ki. 71 ponton tartottuk ellenfelünket 40 perc után, ez szép! Ulmerrel voltak problámáink, de ő remek formában van. Isztambulban MVP lett, Franciaországban pedig 30 pont körül dobott. Holstonon remek munkát végeztünk, ő a csapat motorja. Támadásban problémáink voltak, nem tudtuk helyzetbe hozni Reddicet, aki az egyik legnagyobb előnyünk volt. Fontos hogy nem sérült meg senki, és készülni tudunk a Körmend elleni meccsre. Elégedett vagyok a látottakkal!

Laurent Legname: – Nagyon nehéz, kemény meccset vívtunk – de erre is számítottunk, hiszen tudtuk, hogy a Falco hazai pályán roppant veszélyes ellenfél. Sok hibával kosaraztunk, sok tiszta dobást rontottunk, ami megbosszulta magát. Nem volt szerencsénk a végén, de ilyen a kosárlabda.

A Falco legközelebb december 17-én, a PAOK otthonában lép pályára a BL-ben.